Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ismétlő érettségi akkor is...

Ismétlő érettségi akkor is pénzbe kerül, ha egy egyetemen van tanulói jogviszonyom?

Figyelt kérdés

Közép angolt szeretnék ismételni, egy második szak felvételén gondolkodok, azonban nem tudom, hogy kell-e fizetnem érte. Ha jól tudom csak annak kell fizetni, akinek nincs tanulói jogviszonya.

Kérem, hogy aki válaszol, hivatkozási linket is mutasson, köszönöm.


2011. febr. 8. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Neked nincs tanulói jogviszonyod. Hallgatói jogviszonyod van. Nem ugyanaz!
2011. febr. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha már leérettségiztél, akkor az újabb érettségiért fizetned kell. Ez alól nem lehet kibújni.
2011. febr. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
De ha OKJ-s képzésen vagy, akkor van tanulói jogviszonyod nem? Bocsi, hogy így belekérdezek, de egyik ismerősöm mondta, aki most fog megint érettségizni és mellette tanul vmi OKJ-t. Azt mondta neki ezért nem kell fizetni
2011. febr. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy az OKJ-t hol végzi. Ha főiskolán, akkor hallgatói jogviszonya van, márpedig a kérdező azt mondta, hogy főiskolára jár. Így nincs tanulói jogviszonya.
2011. febr. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a jogszabályban úgy áll,hogy az első érettségidtől számított 1 évig ingyenesen érettségizhetsz,és ez mindenféle viszonytól független,ehhez mindenkinek joga van
2011. febr. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Barátnőm anno OKJ alatt tett egy emelt angolt és nem fizetett érte.Én egyetemista vagyok,tavaly érdeklődtem,hogy nekem kell-e és azt mondták a hivatalban,hogy igen :S

Oktatási Hivatal honlapján megtalálod az árakat.

12ezertől-22-ig vannak tantárgyak szerint.

2011. febr. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!