Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vendéglátói szakmenedzser?...

Vendéglátói szakmenedzser? Tapasztalatok? Vélemény?

Figyelt kérdés

SZTE egyetemre készülök,barátom odaköltözne velem a városba,most szakács-pincér-t végzett,gyakorlati tapasztalattal,vendéglátós szakközépben. Terveink szerint én egyetemre járnék ő pedig egy felnőttképzési vendéglátó szakmenedzser szakot végezne,hogy az elhelyezkedési esélye növekedjen. Mit gondoltok megéri ez neki? nem igazán tudom hogy mi pluszt ad neki az eddigi szakokhoz. nem szeretne ő se feleslegesen plusz 2 évet egy sima okj-s képzésért szenvedni,főleg hogy nagy valószínűséggel mivel nem első szakmája,már fizetnie is kéne.

vélemények? tapasztalatok? megjegyzések?

minden hozzászólásnak nagyon örülnék ami kicsit is segít a dolog eldöntésében :)


2011. febr. 9. 19:34
 1/3 anonim ***** válasza:
sztem ne menj annak..... annyi ilyen szakmenedzser van.. olvastam, h már mst is lehetetlen az elhelyezkedés vele.. idegenforgalom, turizmus, vendéglátás most nem nagyon megy...majd talén 10év múlva, ha fellendül a gazdaság
2011. febr. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én is vendéglátó szakmenedzsernek tanultam. Idén végeztem volna, csak megbuktam a modulzárón. :-S Szerintem nem sokat érsz vele. Voltam gyakorlaton, és pincérként dolgoztam. A tanárok azt mondták h ne gondoljuk azt, h rögtön vezetők leszünk. Ha nincs nyelvvizsgád, akkor meg végképp nem ér semmit.
2011. aug. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is csak akkor jó ilyet tanulni, ha van ismerőseid, vagy vannak kapcsolataid, hogy el tudj helyezkedni. Esetleg ha nyitni akarsz egy büfét, vagy ilyesmit, akkor ez jó, csak előtte ugye meg kell dolgoznod a pénzért, hogy megnyithass. Ha rendelkezel ezzel a pénzzel, aki nincs gond, bőven jó ez a képzés.

Amúgy én most jelentkeztem erre, és ide fogok menni, mert érdekel a téma, de nem vagyok benne biztos, hogy el fogok tudni helyezkedni. Tényleg rengeteg vendéglátós van manapság, bár rájuk mindig szükség lesz...

Ehhez még azt fűzném hozzá, hogy egyik barátom vendéglátó alapszakot végzett egyetemen,diplomája van róla,2 nyelvvizsgája, és a Burger Kingben dolgozik.

A gyakorlat nagyon sokat számít egyébként, mindenhova kell hogy legyen gyakorlatod, különben biztos nem vesznek fel. Ezért kell a legalsó szinten kezdeni,(lásd: előbbi: Burger King 400ft/óra), hogy legyen gyakorlatod, és ha jól csinálod a dolgodat, akkor lépcsőzhetsz fölfelé.

2012. júl. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!