Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A szüleim bankban akarták...

A szüleim bankban akarták befizetni a (e-) felvételi díjat, onnan átküldték őket a postára, ahol végül egy belföldi utalványon (rózsaszín csekk) fizettek. Ez így rendben lesz?

Figyelt kérdés
Mivel szlovákiai vagyok, nincs magyarországi számlánk, se ismerős, így azt mondták ez a menete.
2011. febr. 11. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Necces hogy odaér e de elvileg jó.
2011. febr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Külföldről is lehet utalni:

Külföldi bankból történő átutalás esetén az alábbi adatokra is szükség lehet:

A bank neve: Magyar Államkincstár

A bank címe: 1054 Budapest, Hold utca 4.

IBAN: HU94 10032000-00282637-00000000

SWIFT kód: MANEHUHB

Amennyiben külföldről történő átutalás esetén a fizetés nem forintban történik, figyelni kell arra, hogy a befizetés összege napi árfolyamon forintra átszámítva, az utalásnál felszámított kezelési költség levonásával csökkentve is fedezze a jelentkezés díját.


Magyarul remélem tudsz.

2011. febr. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat! Igen, tudom, hogy lehetne innen is utalni, de a bankból, ahol a szülők számlája van nem tudták átutalni a pénzt, más bankban pedig többet elkérnek az átutalásért, mint maga az összeg. És igen, úgy tudom, tudok magyarul :D
2011. febr. 11. 15:52
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
hát szerintem ez egyáltalán nem így van!!! ha elektronikusan jelentkeztél nem kell fizetni semmit, hanem majd az OM levelében, amit május végén kapsz meg, küldi a csekket és azt kell befizetni... ezt máshogy nem lehet, de ha elektronikusan adod be, elkellet hogy olvasd, meg a felvételi tájékoztatóban is benne van,,,
2011. febr. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha azt jelöltem volna meg, hogy postai csekken akarom fizetni, akkor áprilisig küldtek volna sárga csekket, de mint írtam, nincs magyarországi ismerős, akinek a címére küldhetnék, Szlovákiába meg sanszos, hogy nem érkezne meg, amilyen az itteni posta. Átutalást jelöltem meg, és a bankból küldtek a postára.
2011. febr. 11. 16:09
 6/8 anonim válasza:
Én is bankon keresztül akartam kifizetni, csak az volt a probléma hogy magas kezelési költséggel jár a banki átutalás. Ami azért is volt vicces, mert a kezelési költség többe került volna, mint maga a felvételi díj. Én Erdélyből jelentkeztem.
2011. febr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sybil5, megkérdezhetem, hogy végül hogy csináltad vagy hogy fogod?
2011. febr. 11. 16:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a bankkártyás fizetés valamiért nem működik.
2011. febr. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!