Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi ponttal emelkedhet...

Mennyi ponttal emelkedhet 2012ben a felvételi ponthatár?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy már 500 pontos rendszer lesz 2012-től, és emiatt nő a minimális pontszám is 200ról 240re, most az érdekelne, hogy szerintetek ez arányos a felvételi pontszám növekedésével is? Tehát a szak amire akarok jelentkezni, ott tavaly 330volt a ponthatár, akkor 2012ben nagy valószínűséggel 370 lesz?

Köszönöm a válaszokat!


2011. okt. 20. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem úgy lehet, ahogy írtad, de csak tippelek én is
2011. okt. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nehéz előre megmondani, mert bármikor történhet váratlan fordulat (mint az ELTE egyszer ezt bizonyította is asszem a kémia szakon...). Szerintem egyébként kb. 20 ponttal növekedhet a pontszám, mert attól, hogy a minimális bekerülési ponthatárok emelkednek, nem lesz mindenkinek automatikusan 40 ponttal jobb érettségije... a maximálisan megszerezhető pontszám viszont 10-zel emelkedik, így pl. akinek két emeltje van, az tavaly 80 pontot kapott pluszban, 2012-ben már 100-at...
2011. nov. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nagy valószínűséggel emelkedni fog a pontszám. nyilván ha a max pont 500 lesz 480 helyett, akkor valamennyit emelkedni fog, józan paraszti ész szerint. de ez nem feltétlenül 20 pont, valahol biztos h 20-30 is lesz, de valahol csak 10 pont. ez nagyon sok mindentől függ, akkor lehet majd többet tudni, ha meglátja az ember az érettségiket és a jelentkezők számát.
2011. nov. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerintetek van esély arra, hogy akár 50 ponttal nőhet a felvételi pontszám egyes szakokra?
2011. dec. 15. 18:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem emelkedett elég sokkal a pontszámom az emelt érettségik miatt, szóval ebből arra következtetek hogy kb 20pontos emelkedés várható. Az ösztöndíjak is megváltoznak ezért elég kiszámíthatatlan a helyzet
2011. dec. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egy olyan szakon ahol 330 volt tavaly a ponthatár az 500as rendszer miatt nem fog 20 ponttal emelkedni mivel akiket eddig oda felvettek azok sem törekedtek arra hogy az összes vihető plusz pontot megszerezzék,így nem gondolom hogy sok ide jelentkező két emeltet csinálna.Ahol eddig is magas volt a ponthatár ott jobban érződni fog ez,de minden a felvételizőkön múlik.Ettől függetlenül emelkedhet de nem hiszem hogy drasztikusan.
2011. dec. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
attól függ, hogy milyen szakirányba mész... jogra csak 100 embert vesznek fel kb 3000 helyett, közgázra 4200 helyett 250-et, és a műszakinak a keretszámait növelték meg. És igen, 500 pontos rendszer van a tavalyi 480 helyett, de csak a plusz pontok száma nőtt meg 20ponttal a tavalyihoz képest, amit vagy nagyon bonyolultan tudsz elérni, vagy 2 emelttel. Én az utóbbit csináltam, aztán kiderült, hogy ahova még jelentkeztem, oda a nyelvet nem fogadják el felvételi tárgynak, úgyhogy az angolért a plusz pontot buktam, de a töriért megvan. Nagyon figyelj arra, hogy melyik szakra jelentkeztél, mert attól függ a keretszámok száma. (kb bármit kérdezhetsz még, most felvételizek úgyhogy baromira képben vagyok :D gazdászra akartam menni, de utána számoltam, nagyjából 470pont fölöttinek kellene lennie a pontszámomnak ahhoz, hogy esélyem legyen ponthatáron bejutni. Így maradt a műszaki, még szerencse, hogy megjelöltem, oda tuti, hogy felvesznek)
2012. jún. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A gazd. infón szerintetek mennyire emelkedik a ponthatár? Tavaly 278 volt.
2012. jún. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!