Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan ragasszan fel a jelentk...

Hogyan ragasszan fel a jelentkezési lapra az összeg befizetését igazoló feladóvevényt? Több kérdésem is van ezzel kapcsolatban.

Figyelt kérdés

1. Az van a borítékra írva, hogy: "...jelentkezési kapot, melyre felragasztotta a megfelelő összeg befizetését igazoló, eredeti feladóvevényt, ill. mellékelte a banki átutalás másolatát!" AZtán meg azt írja alatta, hogy "a jelentkezési lapot ajánlott küldeményként adja postára, és a feladóvevényt őrizze meg!"

--- akkor most megőrizzem, vagy felragasszam?? mivel ragasszam fel? öntapadós, vagy celluxszal??XD


2. aztán a következő kérdésem, hogy feladó:_____

ide mit írjak? név, lakcím, meg kell vegyek egy bélyeget és ráragasztani? bnőm azt mta, hogy az azonosítószámom is rá kell írjam. ez igaz???


3. következő kérdésem: mivan, ha elrontom a jelentkezési lapot, és ugye hétfőn adom fel, utolsó előtti napon..és vmi nem stimmel, akkor arról mikor értesítenek? postán értesítenek? mert akkor csomó idő még ideér. vagy felhívnak telefonon? akkor már csak az e-felvi marad, és én úgy tudom, hogy febr.15-ig lehet ott is jelentkezni, mivan ha későn értesítenek, hogy elcsesztem?


2011. febr. 12. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Celluxszal nyugodtan ragaszthatod. A feladóvevény kell megőrizni, amit a postán adnak majd. Kikell töltened az ajánláshoz a papírt és azt visszaadja a postás, ha eltűnne a levél azon a papíron lesz lesz egy szám, és így tudsz kártérítést kérni. Tehát amit felkell ragasztanod, a csekket az teljesen más mint a feladóvevény.

2.Hogy szoktál levelet küldeni?????? Neved + címed. Ráirhatod az azonosítod, azzal semmi rosszat nem teszel, inkább legyen rajta.

3. Hát igen, a lapon való jelentkezésnél ez a gond... Ha elrontottad, senki nem fogja jelezni neked, egyszerűen nem fogadják el a jelentkezésed!! Jövőre próbálhatod újra! Én ezért javaslom mindenkinek a neten való jelentkezést, én is úgy jelentkeztem!


Sok sikert!

2011. febr. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"akkor most megőrizzem, vagy felragasszam??"


- Szerintem teljesen egyértelmű; a csekket vagy az átutalásról szóló igazolást kell felragasztani. Amit megőrzöl, az a KÜLDEMÉNYRE szóló feladóvevény. Ettől függetlenül lefénymásolhatod a csekket is.


"2. aztán a következő kérdésem, hogy feladó:_____

ide mit írjak? név, lakcím, meg kell vegyek egy bélyeget és ráragasztani? bnőm azt mta, hogy az azonosítószámom is rá kell írjam. ez igaz??? "


- Most nekem nem egyértelmű, hogy ez hol szerepel. Pontosíts.


"mivan, ha elrontom a jelentkezési lapot, és ugye hétfőn adom fel, utolsó előtti napon..és vmi nem stimmel, akkor arról mikor értesítenek?"


- Ha egy hete adtad volan fel ,akkro se kezdek volna már bele a feldolgozásba szerintem. Ha bármi gond van, még időben szólnak a pótlásról. (talán két héten belül, de ebben most nem vagyok biztos)

2011. febr. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Komolyan egyetemre akarsz menni?

Még a szövegértés se megy... A jelentkezési lapra ragaszd fel a befizetési bizonylatot, amivel azt igazolod, hogy befizetted a lóvét. Aztán pedig add fel a jelentkezési lapot ajánlva, és őrizd meg a szelvényt, hogy tudd bizonyítani, hogy feladtad. Hogy hogy ragasztod fel, az rád van bízva.

A feladóhoz mit írj? Név, cím, bármennyire is meglepő az emailek korában, a postán küldött levélnél így szokás. És nem kell külön bélyeget venned, mert ha ajánlva adod fel, úgyis sorba kell állnod a postán, és majd tesznek rá bélyeget. OM szám szerintem nem kell.

Mit értesz az alatt, hogy elrontod a jelentkezési lapot? De akárhogy is, ha 14én feladod, 15ig nem fognak értesíteni, az tuti.

2011. febr. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De mindenképpen csinálj egy fénymásolatot, mert ha baj van az utalással, nem lesz a kezedben semmi, amivel reklamálj.
2011. febr. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!