Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi...

Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem: védelmi igazgatás, levelező. Jelentkezett valaki?

Figyelt kérdés
-Ti hogyan fogjátok megoldani az utazást/szállást a tanítási idő alatt, stb. A Kollégiumban van lehetőség az "ideglienes" szállás igénylésre?
2011. febr. 12. 13:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Nem akarok offolni ne haragudj meg miatta! De válaszolnál nekem egy kérdésre ha szépen megkérlek?

Van egy osztálytársam, egy srác, nem rossz arc, csak picit sokat hisz magáról. Idén a Zrínyire jelentkezett, azt mondta a fizikait játszva megcsinálta, és most pontok miatt emelt szinten érettségizett töriből, ami kettesre sikerült. Nagyjából 3-4-5 érettségi jegyekre számíthat, meg egy emelt szintes kettesre. Ez tényleg elég oda? Mert a minap beszéltünk, és elkezdte ecsetelni milyen jó neki, biztosan felfogják venni, és milyen rendfokozatot kap ha elvégzi az iskolát. Nincs vele bajom csak rosszul esett, mert tudod én rendészeti szakközépbe jelentkeztem, ahova az érettségi nem számít, (maximum a belügyi rend ism.-ért kapsz pkusz pontot) az a lényeg hogy sikeres érettségid legyen, és ha elvégzed a rendészeti szakközépet, 2 év utáén őrmester rendfokozattal lehetsz rendőr. Tudom hogy ez a rendfokozat legalja, de azért ne tegyen már úgy a srác hogy ő isten lesz hozzám képest ha mindketten végzünk a sulival.

Mégegyszer bocsi, nem ide tartozik, de legalább megtudtam kérdezni valakit hogy mennyire reaális hogy ez az osztálytársam bekerül a Zrínyire. (Jogsija nincs, alapfokú nyelvvizsgája van, egyéb plusz pontról nem tudok)

2011. jún. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem mit akasrz mondani. Őszintén szólva, én a Zrínyit nem ismerem ennyire, de valószínűleg elég nagy a presztizse. Ez azonban nem jelenti azt, hogy az osztáytársadnak is. A leírta alapján egy nagyképű f*sz. Nem tudom, hogy a katonai szakokra nehéz-e bekerülni, de valószínűleg igen. A Fizikain valószínűleg én is átmennék, de mivel külföldről fogok bejárni, ezért nem jeletkeztem ide. Attól mert valaki a hadseregben dolgozik, nem lesz különb. Tudom hogy elcsépelt, de az ember számít. Én egyébként a védelmi igazgatást csak egy "alapnak" szeretném, mivel későbbi terveim köt szerepel egy izraeli testőrképzés elvégzése.
2011. jún. 16. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!