Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 14 éves lány vagyok, érdekel...

14 éves lány vagyok, érdekel a kémia, fizika, matek, és egy elég jó gimnázium kémia-biológia tagozatára jelentkeztem többek közt. Vegyész, vagy ilyesmi szeretnék lenni. Megéri ilyesmiben gondolkodni?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert még változtathatok mindenen, és kicsit bizonytalan vagyok.
2011. febr. 12. 21:47
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

"Azért kérdezem, mert még változtathatok mindenen, és kicsit bizonytalan vagyok."


- És gondolod, hogy esetleg az elkövetkező négy évben megszűnik a vegyészszakma?


Nyugodtan gondolkozz ebben, ha megy.

2011. febr. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
91%
persze, megéri. ha meggondolod magad, akkor legfeljebb más fakultációra jelentkezel:)
2011. febr. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim válasza:
52%
Hát vegyésznek nem éri meg, mert akármennyit tanulsz a vegyipart már régen leépítették. A fizika matek együtt jól hangzik, de csak ha villamosmérnöknek mész.
2011. febr. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
A vegyész egy nagyon jó szakma! Felteszem gyógyszerésznek is átnyergelhetsz menet közben, ha úgy alakul.
2011. febr. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Nem, nem gondolom, csak nem tudom, mennyire értelmes tervek ezek, nem ismerek senkit, aki hasonló érdeklődésű lenne, sőt, olyat se, aki vegyészként vagy hasonlóként dolgozik, nem ismerem a témát :). Köszi a válaszokat
2011. febr. 12. 22:04
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
apukám pl vegyész... nem keres rosszul. gyógyszerész is lehetsz a sok kémiával, ott jól fog jönni, az biztos. mindeféle hulladékgazgálkodásnak is nagy jövője van... jól döntöttél, ha szereted az ilyesmit. a pályaválasztás miatt pedig még ne aggódj, menj el a helyi pályaválasztási tanácsadóba, ott mindent megmutatnak.
2011. febr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
80%

Kedves kérdező, ne félj ilyen érdeklődéssel bármit is tanulsz lesz állásod. A biosz-kémia szakos gimi pedig teljesen jó.

Amúgy nagyon sok minden lehetsz, pl. vegyészmérnök, vegyész, gyógyszerész, orvos és még egy csomó minden, csak ezek a legismertebbek.

A fizika, matek páros pedig a többi mérnökszakra jó.

Végre egy csaj, akit az értelmes tantárgyak érdekelnek.

2011. febr. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim válasza:
89%

Ha van érzéked hozzá hajrá!

De azért mielőtt felveszed majd az emelt szinteket menj el pályaválasztási tanácsadásra, rengeteget segíthet. Kár, hogy kevesen ismerik ezt a lehetőséget, így kerül ki egy rakat tucatdiplomás az egyetemekről, aki sem nem szereti, se nem akarja csinálni a munkáját - de ez már más téma...

2011. febr. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim válasza:
10%

Figyelj ! Nagyon vigyázz mert nem minden szakmával tudsz elhelyezkedni, könnyen pafra eshetsz.


Először is nem gimnáziumba kellett volna menned hanem szakközépbe, mert az ad szakmát ez meg semmit sem.


Másodszor is, vegyésznek nem éri meg menni mert nincsen vegyipar leépítik teljesen és nem tudsz elhelyezkedni akármilyen jó vagy már. A gyógyszerész keveset keres és unalmas, nem értelmeseknek való szakma. Orvoshoz sok biológia kell. Felejtsd el a kémiát, egyrészt mert nincsen másrédzt mert úgyis büdös, Ha érdekel a fizika és a matematika menjél mérnöknek, de pl ne tanárnak vagy kutatónak mert akkor megint nem tudsz elhelyezkedni.

2011. febr. 13. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim válasza:
88%

Egy kicsit szeretnék vitatkozni az előttem szólóval.

1.Gyógyszerész nem keres keveset KISvárosban bruttó 300000-400000 között mozog ha alkalmazott vagy.Egy idő után tudsz nyitni egy kis magánvállalkozást majd egy nagyobbat és még nagyobbat.Igaz befekteni kell. De rendesen visszahozza az árát! NEM HÜLYESÉG KÉMIÁT TANULNI!

unalmasról csak annyit ,hogy emberfüggő .Lehet h neked meg a haverodnak unalmas de a kérdezőnek nem.

2.Tanár nem mindegy , hogy milyen tanár.Nem jelenteném ki azért ,hogy egy felsőoktatásban tanító annyira rosszul keresne csak nézz utána ;)

3.Orvos még mindig hiány van ha tényleg jól mennek ezek a tantárgyak talán ez lehet a legjobb válsztás.Hálapénz mindig megfog maradni!Nem kell befektetni csak észből tanulsz.

2011. febr. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!