Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állatorvosira szeretnék...

Állatorvosira szeretnék menni. Hogyan? Továbbiak lent.

Figyelt kérdés

8 éve érettségiztem. Amióta élek a vágyam, az, hogy az állatorvosira járjak. Anno elkezdtem a fősulit (könnyűipari mérnök) de abbahagytam. Jelenleg kissé kusza számomra, hogy hogyan tudnék jelentkezni és felvételizni. Érettségiznem kell újra, biológiából és kémiából? Hol? A régi sulimban? Vagy kijelölik? Csak a felvételi tárgyakból? Hogyan számítanak a pontjaim? stb stb...

Nem idén szeretnékm mivel elötte szeretnék alaposan felkészülni, mert azért 8 év az 8 év... 7 éve foglalkozok kutyatenyésztéssel,rengeteget képeztem magam genetikából és szeretném a tudásomat hivatalosan is fejleszteni. Kérlek segítsetek eligazodni!


2011. febr. 14. 04:52
 1/6 anonim ***** válasza:

A felvi.hu-n sok hasznos infó van, meg szerintem a régi sulidban is segítenek. Állatorvosira felvételi tárgynak biológiát és kémiát kérnek érettségin, ebből legalább az egyiket emelt szinten kell letenni.

Viszont, nem vájkálásképpen a pénztárcádban, de ha egyszer elkezdtél egyet, akkor érdemes átgondolni, hány félévet használtál el, és hány maradt meg, mert az állatorvosin egy félév másfél milla. Én ezért is nem megyek, mert máshol használtam el, és nem maradt elég hogy befejezzem, főleg mivel nem könnyű sose biztos, hogy nem csúsznék, és már alapból is fizetnem kéne a végén, de hihetetlen drága én nem is tudom ki bírja azt megfizetni... ._.

2011. febr. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló teljesen jól leírta.

Jelentkezhetsz a régi sulidban is, vagy a helyi oktatási hivatalnál, ennek az oldalnak az alján találhatod a címeket ill. nagyon jól összefoglalja a teendőidet.


[link]


Szeptemberben induló képzésekre 02.15-ig tudsz jelentkezni, ahogy a tavaszi érettségikre is.

Viszont ha az őszi érettségikre akarsz, ott szeptember első hete a határidő.

Pontszámítás is le van írva a felvi.hu-n.

Vagy a felvételi tárgyak eredményeit duplázzák plusz a többletpont

vagy nézik a 11. és a 12. évvégi tárgyaidat (ötöt: matek, magyar, töri,matek, választott) ez 50 pont lehet max, ezt duplázzák így lesz 100. Nézik mellé az érettségi tárgyaidat és ebből átlagolnak(ez max 100)és nézik csak a felvételi tárgyaid eredményét( kettőt,max 200)Plusz a többletpontok.

Jövőre nem tudom, hogy lesz a pontszámítás, talán az 500-as rendszer lesz, ezt nem tudom, remélem akkor már nem leszek érdekelt benne.:D De az elv ugyanaz, csak az emelt érettségikért több pont fog járni.

Bocsi, ha kusza lett, ennyit tudtam segíteni.:)

Vmint tényleg nézd meg, mennyi államilag támogatott féléved maradt, mert nem mindegy.:S

2011. febr. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Még kiegészíteném:

nem biztos, hogy a volt sulid vállal. Én pl. kémiából középszintűt csinálok és 2 suli nem vállalt, mert nem volt jelentkező belőle. De persze az átlag azt mutatja, hogy vállalnak. Főleg nagyvárosban.

2011. febr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Megint én, mert vmit elírtam.-.- Ennyire szeretem a matekot, hogy 2x leírtam.XD Szal matek, magyar, töri, idegen nyelv, választott.
2011. febr. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Van esély a felvételi tárgyak duplázásával (ha mondjuk hibátlan a felvételi) bejutni plussz pont nélkül? Jővőre tolódott a dolog :(
2011. szept. 7. 00:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Mármint nyelvvizsga nélkül gondolom, mert az emeltért kapsz 50 pontot. Duplázással nehéz összeszedni a 425-430 pontot, de nem lehetetlen! Én is duplázom de nekem "csak" 410-15 kell :D

Nyelvvel akkor nem állsz úgy hogy nyelvvizsgát szerezz ? Érdemes most rákapcsolni, nem nagy őrdöngősség az sem:) Meg diplomához amúgy is kell, jobb letudni most

2011. okt. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!