Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tovább tanulás, hogyan tovább?...

Tovább tanulás, hogyan tovább? Bővebb kifejtés lent.

Figyelt kérdés
Kezdetnek annyi info elég, hogy 19 éves vagyok, és egy érettségim van, semmi más. Jelentkeztem a helyi főiskolán egy OKJ-s szakképzésre, de az nem indult, ehelyett beraktak egy másikra amire három hónapig jártam aztán most otthagytam, mert rohadtul nem érdekel, és ahogy olvastam nem is nagyon lehet elhelyezkedni vele(idegenforgalmi szakmenedzser). A problémám az, hogy nem tudom, mit kezdjek magammal. Annál többre tartom magam, hogy beálljak valami gyárba dolgozni minimálbérét, szerencsére az anyagi helyzetem megengedi hogy -egyelőre- ne kelljen dolgoznom, viszont én dolgozni AKAROK, vagy legalább tanulni, megőrjít ez a bizonytalanság. Régebben informatikus szerettem volna lenni, az egyik műszaki középiskolában jelentkeztem is elektrotechnikai szakra, de mivel elvileg erősen színtévesztő vagyok nem vettek fel, és nem is helyezkedhetek el ilyen téren. A számítástechnika már kb 10 éve foglalkoztat, kisebb koromban érdekelt a programozás, olyan 11-12 évesen alap szinten ment a HTML és a Javascript, bele kóstoltam a PHP-ba is. Szívesen foglalkoznék valamilyen IT dologgal, viszont ahol lakom nem indul, csak webprogramozó OKJ-s képzés, a webprogramozás pedig már annyira nem érdekel. Végső esetben ha nincs más elmegyek erre is, de nem tudom mennyire érdemes ebbe bele vágni, mennyire lehet vele elhelyezkedni? Másik problémám, hogy diszkalkuliás vagyok, ez mennyire hátráltatna komolyabb programnyelvek elsajátításában? Előre is köszönöm a válaszokat.
2011. febr. 17. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
informatikusból is már túl sok van,ha vki hülye ahhoz h orvos legyen de nem akar lapátolni és nagyon tanulni sem,az két év alatt szerez egy informatikus diplomát
2011. febr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nos ez azért kicsit sok így, én nem vagyok hülye de nem érdekel az orvosi pálya se az egyetemen 100 év tanulás egy papírért, de annál azért többre tartom magam hogy lapátoljak.
2011. febr. 17. 23:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Többféle informatikával kapcsolatos képzés van, szerintem nézd át őket, hátha valamelyik felkelti az érdeklődésedet:

pl: gazdasági informatikus (3,5 éves Bsc képzés)

Informatikai statisztikus és gazdasági tervező (2 éves felsőfokú szakképzés)

programtervező informatikus ( 3,5 éves Bsc képzés)

mérnök informatikus ( -||-)


Továbbá, ha jelenleg úgyis otthon vagy, tanulj meg 1-2 számítógépes programot használni, (CAD-CAM, Photoshop, Illustrator, Flash...) Csak hasznod származhat ezekből ;)

2011. febr. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Néztem itt hogy az évben indul a helyi főiskolán 2 éves web-programozói képzés, hát nem tudom. Egyébként van középfokú angol nyelvvizsgám és nem csak papíron tudok angolul, hanem társalgási szinten is. :) Nem tudom ez mennyire segít az elhelyezkedésben.
2011. febr. 18. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!