Hogyan tanuljam fizikát?

Figyelt kérdés
Jelenleg 7.osztályos lány tanuló vagyok.Mivel bejött pár nehéz tantárgy itt ez a fizika is. Nos nekem ezzel az a problémám hogy ugye 3as vagyok belőle 4,3-as az átlagom ami tök jó. Csak a matek és a fizika 3-as többi 4es 5ös. Szóval aki tud nekem segíteni abba hogy hogyan tanulja ma fizikát vagy hogy milyen módszerrel az kérem írja le. Én mindig úgy szoktam hogy elolvasom az anyagot 3x és elképzelem aztán kezdem el tanulni. Viszont nem mindig értem, tehát ezzel is van a problémám, magolni meg nem mindig a legjobb módszer, mert aztán elfelejtem.Meg azért jövőre felvételizek, nem tudom hogy a fizikát hogy értékelik ehhez én nem értek, de összeakarok kaparni belőle egy 4-est év végére.
2011. febr. 18. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:

A fizikában ökölszabályok vannak, és azokat csak magolni lehet.


a számításos példákat pedig a szokásos gyakorlásos módon.

2011. febr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát én általánosban figyeltem órán, megértettem az anyagot, kb meg is jegyeztem, így otthon már csak át kellett nézni és a szabályokat, definíciókat megtanulni. Gimiben már nehezebb, a tanár rettentő bonyolultan tanít, de itt is próbálom órán megérteni, általában sikerül, ha nem, otthon leülök és átolvasom az anyagot, akkor általában rájövök hogy mi akart lenni, majd elolvasom párszor, hogy megjegyezzem.

Magolni fizikát tényleg nem érdemes, megérteni próbáld, utána már nem nehéz megtanulni. Ha órán nem sikerül, kérd meg a tanárt (ha rendes) óra után vagy közben, hogy magyarázza el, vagy osztálytársat, szülőt, ismerőst kérj meg ugyanerre.

2011. febr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nézzél Öveges professzor videókat.
2011. febr. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ;) Hát próbálkozok :D
2011. febr. 19. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!