Christian93 kérdése:

Tanult valaki a SZTE-en orvosi kémiát, orvosi fizikát statisztikával és biostatisztikai számításokat?

Figyelt kérdés

Mivel a SZTE FOK-ta szeretnék menni, érdeklene, hogy durván kérik-e a tanárok a fenti tantárgyakat és meglehet-e őket tanulni(konkrétabban letenni) úgy, hogy minden órán jelen leszek, jegyzetelek és aznap átismételem, amit tanultunk az mellett, hogy a középsuliban már 2 éve nincs matekom, kémia és fizika alapom alig ha van, a bunkó tanáraim miatt? A szegedi tanárok előről indulnak és szépen elmagyaráznak mindent?

Köszönöm előre is :)


2011. okt. 19. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem járok orvosira, de hallottam hogy a kémiát kőkeményen elvárják ott, arra nagyon gyúrj rá, talán fontosabb a középiskolai kémia tudásod, mint a biológia.

Azt is hallottam hogy a biofizikának semmi ( vagy alig van) köze a középiskolai tudáshoz, illetve a statisztika sem vészes. De remélem válaszol egy hozzáértőbb.

2011. okt. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Volt szerencsém mindkét gyönyörűséghez, bár nekünk még fizikából (ami egyben van a biostattal) más tanárunk volt.


Az egyetemen már nem fognak mindent alaposan, az elejétől elmagyarázni. A kémiát igaz, hogy az elején kezdtük, de magasabb szinten, nem annyira szájbarágósan mint gimiben. A két félév anyaga kb. az emelt szintű érettségi anyaga kibővítve.

Én fizikával mentem, kémiából nem voltam a toppon, így sajna eléggé megszenvedtem vele. Háromszor annyi energiát kellett belefektetnem, mint annak, ami mondjuk kémiából érettségizett. De megcsináltam, és az a lényeg:D Túlélhető, ha az ember tanul. Félévkor sikerült egy hármas produkálnom, év végén pedig feltornáztam négyesre:)


A fizika nekünk érdekes volt, arról inkább nem is írok, mert már úgy is más a rendszer. Nem tudom hogy magyaráz az új tanár:) De a vizsga tesztes. Állítólag ha tanul rá az ember, akkor megoldható, de nem egyszerű.

Minden ismerősöm megbirkózott vele:)


Első évben nekem amúgy a kémia volt a legnagyobb megpróbáltatás, de a másod meg a harmadév sokkal rosszabb:DD Az első év a bemelegítés;)


De tényleg megoldható, ha az ember elég motivált, és leül megtanulni:)

2011. okt. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Jah a statról nem írtam:) Az nem egy nagy cucc, nagyon alap matematikai ismeretek kellenek hozzá. No para:)
2011. okt. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!