Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2 hónap alatt, hogyan készülje...

2 hónap alatt, hogyan készüljek az emelt történelem írásbeli érettségire? Egyáltalán lehetséges ennyi idő alatt felkészülni rá, ha 75-80%-osra gyúrok?

Figyelt kérdés

Tudom elég késő már ehhez, de sikerült megint az utolsó pillanatban döntenem.:D Már középszinten leérettségiztem belőle. Száray régi tankönyveiből ismételek, de kevésnek tűnik nekem. iskolába járok, napi 2-3 órát tudok rászánni, plusz a hétvégéket. Ha van esteleg valami könyv amit ajánlanátok vagy hasznos tippetek, szívesen fogadnám. Azt is leírhatjátok, hogy ti hogyan készültök rá, hatalmas segítség lenne.

Köszönöm:)


2011. febr. 18. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok idő, nekem 1 hónap alatt sikerült felkészülnöm rá, igaz, akkor napi 5-6 órát tanultam.

Május első hetében lesz az írásbeli, addig van kb. másfél hónapod. Menj fel az om.hu-ra, keresd ki az érettségit, és nézz alaposan körül, le van írva a követelményrendszer elég alaposan. Lesz egy táblázat, ha jól emlékszem valahol a 7-8. oldalon fog kezdődni. E szerint a tematika szerint haladj, ha van energiád, akkor dolgozd ki, írásbeli előtt könnyebb lesz ismételni.

Száray zöld munkafüzetét használtam, 3 könyv + megoldások, azt ha megcsinálod alaposan, akkor jó esélyed van a teszt részét megírni nagyon jóra.

Abban vannak esszé feladatok is, azokat is érdemes megcsinálni, sőt inkább ajánlott, mert érettségin is nagyon hülye esszécímekkel fogsz találkozni. Akkor szintén om honlapja (ami már nefmi), a korábbi érettségi feladatok. Mindet csináld meg, lehetőleg könyv nélkül, sőt talán az a legjobb, ha az utolsó hónapokra hagyod legalább a felét. A zöld munkafüzettel a tematika szerint haladj, vagyis ha átveszel egy tételt, megtanulod, akkor utána oldd meg a munkafüzetbe a feladatokat. Gondolkozz jó sokat, ha nem tudod, ne egyből a könyvhöz nyúlj!

A régebbi érettségikből mindent csinálj meg, az esszéket is, mérd az időt, javítsd ki magadnak a megoldókulcs alapján, ha van ismerősöd, az is átnézheti, vagy valaki a családból. Esetleg tanárhoz is elmehetsz.

Figyelj oda, mert az esszé a legbukósabb dolog, egyrészt tanárfüggő is, azért kell gyakorolni, hogy rájöjj a megoldókulcs logikájára. Minden forrást fel kell használni, helyezd el térben is időben, ergo ha a görög demokrácia a feladat, akkor igen, egy két mondattal vezesd be, hogy a görögök melyik félszigeten éltek, és a demokrácia mettől meddig tartott, stb. Hiába egyértelmű, akkor is le kell írni. A kérdést és a feladatot pedig olvasd el 5x, gondold át stb. majd olvasd át minél többször.

A szóbelire lesz kb. másfél hónapod az írásbeli után, szóval arra még nem érdemes készülni, bár néha bejön az, hogy pár esszé egyezik szóbeli témakörrel, de ez érthető, a szóbeli témakör lefedi a négy éves anyagot. A szóbeli megint más, témakörök vannak előre megadva, ellenben tételt fogsz kihúzni, ami egy komplett feladat, ált. kisebb egységű mint a témakör. Pl. témakör: 1848 és 49-es forradalom és szabadságharc, ebből kihúzhatsz olyat, hogy a 49-es szabadságharc. Ekkor el kell indulni az elején, néhány mondatot a forradalomról mondani, előzmény stb. A feladat és a hozzáadott források fogják megadni a feleleted vázát és magját. Azonban arra is fel kell készülni, hogy ilyen tételt is kaphatsz: (II. VH témakör) A gazdasági és társadalmi helyzet a 2. front megnyitása után... Vagy a 48-49es birodalom átszervezésére való törekvések. Elsőre pánikba esik az ember, de csak végig kell gondolni, és a forrásokra kell támaszkodni. Kompetencia kell ide, szóval ezt is be kell gyakorolni, plusz a kommunikációt, a feleleted 50%-át arra kapod, hogy hogyan mondod... Ha lefelé nézel és halk vagy, ne számíts jóra, ki kell virulnod, és jó hangosan, magabiztosan mondanod...

2011. febr. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
még valami: szóbelire van egy jó könyv. Az elte ájk -n lévő öntevékeny csoport (a FEB, felvételi előkészítő bizottság) által írt emelt szóbelire szánt könyv. Érdemes megvenni, 900ft kb. és van benne sok infó, ami jól jöhet, mert minden nincs benne a töri könyvbe, ráadásul nem olyan hosszú. Használd ezt meg a töri könyvet, ha ki akarod dolgozni, az önmagában nem feltétlen lesz elég. + van az eretlenek.hu szerzőjének egy oldala, ahol jó hosszan vannak kidolgozva a témakörök, azt is érdemes olvasgatni.
2011. febr. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szabad megtudnom hogy sikerült az érettségid.Csak azért kérdezem mert olyan cipőben járok,mint a kérdező
2011. febr. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
91%
2011. febr. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
köszi.Grat
2011. febr. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

köszi.

Rosszul írtam, 2.5 hónap van még hátra.

A lényeg az, hogy nagyon feküdjetek rá, naponta legalább 3 óra, intenzíven, ne nagyon hagyjatok ki napokat, vegyétek komolyan.

Jahh és ne 75-80%-ra hajtsatok, hanem a 100%-ra. Minél több pontod van, annál jobb , soha nem lehet kiszámítani a pontokat. Ráadásul lélektanilag is mindig a maxra kell törekedni, akkor sokkal jobban sikerül, mintha csak 80% van a fejetekben... Mert előfordulhat, hogy érettségi közben valamit nem tudsz, akkor "kihagyom, úgyis csak 80% kell" ilyen legyen...

2011. febr. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is régi érettségiket töltsd ki, ezzel készülj írásbelire.

Szóbeli: minden témakörhöz legyen valami extra információd, amivel el tudod "kápráztatni" a vizsgáztatót. Sokkal jobb, ha nem csak visszamondod nekik az anyagot, hanem tudsz valami meglepőt. Persze nekik nem meglepő, nem új adat lesz, de látni fogják, hogy érdekel az anyag.

Praktikus tanácsok: a szóbelin legyél lelkes, mint akit nagyon érdekel az adott tétel; ne kezeld őket ellenségnek; ne legyél ideges!

Amúgy az emelt töri volt a legegyszerűbb emelt érettségim (töri, angol, kémia, fizika, matek és társadalomism. emelt érettségiket csináltam meg - nem tudtam, hogy hova menjek tanulni, így "rendes" érettségi után még kétszer elmentem emeltezni). Az emelt töri érettségi és a középszintű töri között nem volt nagy különbség és a Száray nagyon jó volt felkészüléshez (források ismerete nagyon sokat segít később is).

2011. febr. 25. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De mi a Febes könyv címe?
2015. ápr. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Meg a szerzője?

Kapni hol lehet?

2015. ápr. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!