Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Három hónap alatt fel lehet...

Három hónap alatt fel lehet készülni történelem érettségire?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Idén jutottam el addig, hogy tovább szeretnék tanulni, az ELTE-történelem szakára gondoltam, mert ott lehet többféle minor is választani. Ahogy számoltam 398 pontom van jelenleg, viszont tavaly 405 volt a felvételi ponthatár, és idén várhatóan megint magasabb lesz=> Történelemből újra kell érettségiznem, viszont legutoljára 10 éve tanultam törit. Szerintetek lehetséges felkészülni 3 hónap alatt egy emelt szintű 65%-os történelem érettségire? Vagy egy 85%-os középre könnyebb lenne?


2011. jan. 31. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy régen mennyire voltál jó töriből. Középszinten nagy segítség, hogy használhatsz atlaszt, amiben amúgy évszámok is vannak, így eléggé sok fontos információt megtalálsz benne, az emelt szint már keményebb dió.
2011. jan. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
igen
2011. jan. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Elektrotechnikai szakközépbe jártam anno, 4-es volt az érettségim, de azóta semennyit nem foglalkoztam vele.
2011. jan. 31. 14:23
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát én a középszintű törire annyit tanultam, hogy végigolvastam a 4 tankönyvet. Amiről úgy gondoltam, hogy lehet belőle esszé, azt kisit alaposabban megnéztem.

Szóbelire meg megtanultam a tételeket.

93% lett, pedig mindig is utáltam a törit, és nem is ment túl jól...


Az emelt az viszont nehéz. Ráadásul szubjektív. De a közép az vicc.

2011. jan. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Valóban, a közép nagyon könnyű, csak el kell olvasnod a 4 könyvet, memorizálgatni a dolgokat, beszerezni egy JÓ atlaszt, és simán megvan a 85+.


Az emelt viszont tényleg sokkal árnyaltabb, fontos hozzá egy töritanár aki rávilágít a mögöttes dolgokra is, vagy pedig olyan könyvet szerzel be, ami sokkal bővebben tárgyalja a dolgokat. A szóbeli része viszont pofon egyszerű, mert megveszed 2ezerért az idei szóbeli tételeket kidolgozó könyvet, és bemagolod.

2011. jan. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mostanában is az a nagy A4-es alakú tankönyv van? Találtam a könyvesboltokból egy 6 kötetes kiadásút is, ami keményfedeles.
2011. jan. 31. 15:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Hetente hány órát akarsz rászánni? Mert ha főállásban érettségire készülsz, akkor három hónap alatt bármit megtanulhatsz.
2011. jan. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Napi 2-3 óra körüli időt szánnék rá.
2011. jan. 31. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!