Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha biomérnök vagy élelmiszermé...

Ha biomérnök vagy élelmiszermérnök szeretnék lenni matekot vagy kémiát érdemesebb választanom?

Figyelt kérdés
Mindkét karra kémiával és matekkal is felvesznek, csak az egyetemen nagyon sok kémia lesz. Ha általános kémiát tanultam 2 évig a gimiben nem lesz nehéz az egyetemen a sok kémia?
2011. febr. 20. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Én a BME vegyész- és biomérnöki karára járok. Én magam vegyészmérnöknek tanulok, nem biomérnöknek, de pár dolgot tudok írni a biomérnök képzésről is.


Első félévben gyakorlatilag az összes tárgyunk közös volt: matek, általános kémia elmélet + gyakorlat, biztonságtechnika, számítástechnika. A biósok ezen felül tanultak sejtbioszt is, a vegyészeknek az nem anyag.

A bukási arány matekból és általános kémiából is a biomérnökök körében volt nagyon magas (pontosan azért, mert ők nem erre számítottak).


Második félévben hasonló a helyzet, sok a közös tárgy: matek, általános kémia labor (a biósoknak a szervetlen laborral egyesítve), szervetlen kémia elmélet, fizika, vegyipari géptan. Tovább a biósoknak már most van szerves kémia, de az a vegyészeknek is lesz később, meg van nekik mikrobiológia is, ami a vegyészeknek nem lesz.


Ez a tendencia az egész képzés alatt folytatódik, tehát nagyjából arra számíts, hogy ez egy vegyészmérnök-képzés biológiával kiegészítve.


Azt nem egészen értem, pontosan miről is akarsz dönteni. A bekerüléshez matek ÉS kémia (vagy biosz, fizika, stb.) érettségi is kell, szóval a matek és a kémia között nem tudsz választani, mind a kettőt tudni kéne, és nem csak a bejutáshoz, hanem a bentmaradáshoz is jó, ha ezek jól mennek.

Én kémiából emelteztem, de a matekot is emelt szinten tanultam, és nagyon sok hasznom volt belőle 1. félévben.

2011. febr. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
fakultációnak gondoltam, hogy matekot vagy biológiát válasszam..köszi a válaszod
2011. febr. 21. 19:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát ez bizony nehéz kérdés... Én szívem szerint mind a hármat választanám, ha biomérnök akarnék lenni, de tudom, hogy erre sosincs lehetőség, nekünk sem volt annak idején... Sajnos minden másra elmegy az értékes idő a középiskolában, és az ember ilyenekkel foglalkozik heti 3-4 órában, mint irodalom, történelem. Arra persze sok idő van...


A kémiát mindenképp ajánlom, mert az nagyon fog kelleni, persze fel lehet jönni középszintűről is, csak akkor kicsit kellemetlenebb az első félév. A matekot is meg lehet tanulni, ha az ember komolyan veszi, de sokkal-sokkal egyszerűbb, ha már valaha tanultad emelt szinten.

A biológia talán pont az, amihez nem kell túl sok alap, azt eléggé tisztességesen tanítják. Van egy ismerősöm, aki biomérnöknek tanul, saját bevallása szerint utálta a bioszt, nem is tudott belőle semmit, de az itteni oktatást megszerette :)

2011. febr. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!