Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot lenne érdemes...

Milyen szakot lenne érdemes választanom?

Figyelt kérdés

Most a PPKE BTK anglisztika szakára járok, eddig azt terveztem, hogy felveszem a lengyel minort, aztán valami gazdasági szakfordítói mesterképzésre elmegyek, de most már kezdem azt hinni, hogy csak az időmet vesztegetem.

Szerintetek maradjak ezen(a lengyel mellett még tanulhatnék japánt és oroszt valamikor), vagy váltsak? Mindenki a mérnök szakokat ajánlja, különösen a gépészt, de nekem nincs térlátásom, nem tudok rajzolni, elég tré vagyok fizikából, matekot se tanultam emelt szinten. Gondoltam korábban a földtudományira, de nem tudom, hogy mennyire keresik a geológusokat meg az ilyesmiket. A gazdasági szakoktól félek, mert nincs emelt szintű matek tudásom, a középszintű érettségim ugyan 80 százalékos lett, és utolsó év végén négyes lettem, de tehetségem nem nagyon van a matekhoz. Az ilyen informatikus és programozó szakok nem vonzanak, nem vagyok valami nagy programozó(már próbáltam), plusz az ottani matek végképp kicsinálna.


2011. okt. 27. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:

itt az a kérdés hogy te mit akarsz csinálni?

amúgy az anglisztikának ill. hasonló szakoknak nem nagyon láttom az értelmét...

nem sokra mész majd velük szerintem csak ha esteleg tolmács/idegenvezető/angol tanár akarsz lenni

2011. nov. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, tolmács/fordító akarnék lenni, akár külföldön is, nézegettem külföldi álláshirdetéseket, csak az a gond, hogy nem biztos mennyire hosszú távú állások azok, meg hogy mennyire megbízható az oldal amit nézek.
2011. nov. 23. 20:54
 3/3 anonim ***** válasza:

előző vagyok

Akkor az úgy rendben van sezrintem.

De az úgy lenne egészen "elfogadható" állásod tolmácsként ha mondjuk angol mellett folyékonyan /legalább középszinten/ beszél még azon kivül két - három nyelvet.

Itt gondolok olyanra egyiknek amit jobban keresnek pl:. orosz vagy német. Illetve egy kevésbé keresettel mint pl:. olasz lengyel. Szerintem legalábbis mert ha pl.: kimész Angliába szerzel egy állást egy cégnél, ott főleg akkor jössz ki pozitívan ha pl.: ha német beszállítók vannak akkor németül tudsz de pl.: ha lengyel akkor lengyel....

De ha pl:. pontosan nem tudod hogy merre akarsz menni, vagy ha tudod hogy több országba akarsz megfordulni, akkor angol mellett orosszal többre mész. De ez csak az én véleményem...

2011. nov. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!