Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakmát érdemesebb...

Melyik szakmát érdemesebb kitanulni?

Figyelt kérdés

Melyikre van kereslet?Melyiknek van jővője?Melyikben van pénz?


Gépi forgácsoló;

Géplakatos;

Hegesztő;

Karosszérialakatos;

Épület- és építménybádogos;

Gázfogyasztó berendezés- és csőhálózat-szerelő;

Központifűtés- és csőhálózat-szerelő;

Vízvezeték- és vízkészülék-szerelő;

Villanyszerelő;

Elektromos gép- és készülékszerelő;

Hűtő- és klímaberendezés-szerelő, karbantartó;

Elektronikai műszerész;

Számítógép-szerelő, karbantartó)


2011. febr. 25. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem láttam a felsorolásban az asztalost, ácsot és kőművest, pedig ez a három most nagy hiányszakma.

De nem rossz a villanyszerelő sem, arra is mindig szükség van, bár nem egy veszélytelen szakma.

2011. febr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

hejhó!

gépi forgácsolás, géplakatos, hegesztő, meg a fűtésszerelő is szerintem kiváló döntés. Jó szakember mindegyikból kell. A lényeg h amit csinálsz, ahhoz érts megfelelően, de én ezeket javasolnám.

Üdv

2011. febr. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A felsorolt szakmám mind egytől egyig olyanok, hogy sokat kell dolgozni és keveset fizetnek.


Ám látom az utolsónál, hogy elkalandoztál a számítógép világába. Na akkor maradj is azon a vonalon és a szerelő-karbantartó helyett választ a programozót vagy a szoftverfejlesztőt, esetleg a mérnökinformatikus szakmát mert ezekkel piszok jól lehet keresni.


Nem havi 60-80 ezret, hanem olyan 300-600 ezret.

Idehaza! Kint Svájcban sokkal többet. :)


A többi csak időpazarló "melós" munka.

Anyám volt élettársa vízvezeték szerelő.

A sok portól kopaszodik, a térde mindig fáj mert sokat kell térdelni is. Totál nem éri meg.



Persze a célodtól is függ.

Informatikai szakirány (amiket felsoroltam) az sok tanulással jár, de rengeteget kereshetsz vele. Kell hozzá érettségi és egyetem is, viszont meg leszel becsülve. Nem az lesz, hogy kirúgnak meg fenyegetnek mindenért. Szóval emberként fognak bánni veled nem selejtként.


Én ebben gondolkozol.

Nem kell ide-oda ugrálni, fűrészelni, ragasztgatni, felmászni ide-oda. Folyton talpon lenni. Ülsz a gép előtt és csinálod amit éppen kell. :)

2015. szept. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!