Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen diplomaval utazhatok...

Milyen diplomaval utazhatok ki kulfoldre?

Figyelt kérdés

honapok ota nem tudom eldonteni milyen szakot valasszak.

Folyekonyan beszelek angolul es oroszul.

Jo erzekem van a human es a real tantargyakhoz egyarant.

Meg 2,5 ev es egyetem.

Kerem ha valakinek van tapasztalata az valaszoljon, en mar feladtam a gondolkodast)


2011. febr. 26. 17:07
 1/3 anonim válasza:

Nehéz így válaszolni. Amelyikhez nagyobb affinitást/kedvet érzel, azt válaszd! Mert szerencsés esetben egész életedben azt a szakmát fogod űzni, ha megszereted.

Ha külföldön szeretnél dolgozni akkor inkább a reál dolgokat javasolnám, pl. orvos, mérnök stb.

Ilyen nyelvtudással és egy komolyabb egyetem vagy főiskola mérnöki diplomájával előtted lenne az egész világ! Ja, és tisztességesen megélnél belőle.

De bármilyen szakmát választasz, azt szeretni kell, hogy sikeres legyél. Ez legyen az első szempont, ne csak a pénz.

2011. febr. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha jol ertettem, meg van ket es fel eved arra hogy kitalald melyik szakra akarsz menni. Ez meg boven eleg idot ad neked arra, hogy alaposan atgondold mi erdekel es hogy melyik szakra akarsz menni. Nezegesd a felvi.hu-t, toltsel ki par onismereti tesztet, es szep lassan talan rajossz hogy milyen iranyban szeretnel tovabbtanulni.

Az egyetemek es a foiskolak tobbsegenek vannak kapcsolataik kulfoldi egyetemekkel is, igy az egyetemi eveid alatt is van lehetoseg arra, hogy legalabb egy felevet kulfoldon toltsel pl erasmussal. Az egyetemek, foiskolak honlapjan altalaban felvan tuntetve, hogy milyen kulfoldi tanulasi lehetosegre lehet palyazni.

Ha kulfoldon szeretnel tanulni, akkor pedig ez a ket es fel ev boven eleg arra hogy utananezzel annak hogy milyen kulfoldi egyetemek johetnek szoba, hogyan mukodik a felveteli, van e oszondij stb.

Ha arra gondoltal, hogy melyik magyar diplomaval van a legnagyobb eselyed arra, hogy kulfoldon eltudjal helyezkedni, akkor szerintem az orvosi, fogorvosi vagy a kulonbozo mernoki diplomakkal.

2011. febr. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat. Jo hogy sok segitokesz ember van) a fogorvosi vagy sebeszet az erdekelne. Mernok sajnos nem leszek, a fantaziam nem valami nagy(

lehetseges fogorvosi diplomaval kimenni kanadaba vagy angliaba? Vagy a sebeszettel konnyebb elhelyezkedni?

Bocs a sok kerdesert de nagyon ezen a kerdesen vagyok mostanaba

2011. febr. 26. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!