Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges úgy középiskolát...

Lehetséges úgy középiskolát váltani, hogy többet ne kelljen eltöltenem a régi osztályommal egy tanítási napot se?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék többet a régi gimnáziumomba bemenni, és arra lennék kiváncsi, hogy mennyi idő elintézni egy ilyen iskolaváltást ? Már ma nem mentem be, de azt mondta édesanyámnak az osztályfőnök, hogy a mai napomat igazolja, de én holnap se szeretnék bemenni. Lehetséges az, hogy hétfőn már az új iskolámba megyek ? (Ma megyünk beszélni az igazgatóval)
2011. márc. 3. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
A lányom félévkor váltott 2 napot leigazoltam neki a harmadik napon már az új suliban kezdett Ha ma beszéltek az új iskola igazgatójával holnap kikéritek a régiből az okmányokat hétfőn már kezdhetsz is az újban
2011. márc. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én anno iskolát váltottam, akkor 3 hétbe telt...

Ahova menni szerettem volna ott 35 fő volt az osztálylétszám, így az igazgatónak az önkormányzatnál kérvényeznie kellett, hogy felvehessen, mivel a max. osztálylétszámot a város 35 főre szabta meg (kivéve ugye szeptemberben, ha lebukik valaki, stb).

Szóval 3 napot nekem is leigazolt anyukám, de többet nem igazolhatott. Én sem szerettem volna visszamenni a volt iskolámba, így elmentem a háziorvoshoz, elmondtam neki, hogy mi van, és szó nélkül adott igazolást. Sőt, még sok sikert is kívánt és még mondta is, hogy nagyon drukkol, hogy az új iskolában jobban érezzem majd magam.

2011. márc. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem voltam olyan helyzetben, hogy nem akartam bemenni a suliba, de ha jól emlékszem kb. úgy nézett ki, hogy farsangi héten anyu bement az új sulimba (talán kedd) és az osztályomat is "megnézte", akik örültek, hogy új iskolatársuk lesz. Pénteken még együtt farsangoztam a többiekkel a régi sulimba, hétfőn meg már kezdtem is az újat. (Mondjuk ez még általános iskola alsótagozata volt...)


Szóval szerintem ez helyzet függő, meg iskola függő is. De ennyire szörnyű az osztályod, hogy már bemenni se akarsz az iskolaváltásig?

2011. márc. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
TERMÉSZETESEN IGEN, A MAGYAR JOG SZERINT BÁRKI BÁRMIKOT SZUBJEKTÍV INDOKKAL VÁLTHAT KÖZÉPFOKÚ OKTATÁSI INTÉZMÉNY, EZ ANNYIBÓL ÁLL, HOGY BEMÉSZ AZ ÁLTALAD KINÉZETT INTÉZMÉNY VEZETŐJÉHEZ ÉS HA BESZÉLSZ VELE ÉS MONDJA HOGY FELVESZ, KAPNI FOGSZ EGY FELVÉTELI PAPÍRT AMIT A RÉGI ISKOLÁT TITKÁRSÁGÁRA KELL LEADNI ÉS ENNYI!
2011. márc. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most voltunk az igazgatónál, de mivel nem túl jó a tanulmányi eredményem, ezért azt mondta hétfö-keddig gondolkodik, de én meghalok, ha be kell mennem a régi sulimnba! Szerintem én is lemegyek az orvoshoz igazolásért... : / Csak mi van akkor, ha nem ad ?
2011. márc. 3. 16:22
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
elmondod mi a probléma? talán segíthetek!
2011. márc. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
Adni fog nyugi...vagy ha kicsit neccesebb az orvos, akkor telefonáljon oda előtte anyukád.
2011. márc. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!