Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás előtt állok,...

Stan Mars kérdése:

Továbbtanulás előtt állok, valamilyen pénzügyi szakra szeretnék menni, közgáz mondjuk, vagy a Szent István Egyetem gazdaság, menedzsment szakára. Mik a felvételi tantárgyak?

Figyelt kérdés
2011. márc. 3. 21:22
 1/2 anonim ***** válasza:
A Szent Istvan Egyetem szakjaira valo erettsegi vizsgakovetelmenyeirol itt: [link]
2011. márc. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nem fikázás miatt mondom, de legalább tudd azt, hogy mit kérdezel. A közgazdász az maga az összefoglaló neve annak a szaknak, amit tanulsz, azon belül van Pénzügy és Számvitel, illetve Gazdálkodás és menedzsment (nem gazdaság-menedzsment) szak.


Keresd fel a felvi.hu-t, ott nézd meg a különböző szakok leírását, utána nyiss meg egy álláskereső portált és írd be az adott képzéssel szerezhető diploma nevét és meglátod, van-e rá igény.


A felvételi tárgyak a kék könyvben voltak benne, amiből február 15-ig lehet jelentkezni. Minden egyes hazai egyetem vagy főiskola benne van ábécé rendben. Vegyük például a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Karán a pénzügy számvitelt, akkor megkeresed oldalt, hogy ME-GTK és kiválasztod, hogy ANA (alap - nappali - államilag fin.) Pénzügy és számvitel, utána ALK (állami - levelező - költséges, szinte sehol nincs államilag támogatott levelezőképzés) és mellette ott lesz, hogy felvételi tárgy ez és ez, vagy ez vagy ez és ez... és értelemszerűen meglátod, hogy mik. Egyébként a matematika kötelező Pénzügy és Számviteli szakokon (legalábbis a 2010. őszi félévére így volt), a többi helyen történelem, angol nyelv, matematika, közgazdasági alapismeretek közül a 2 legjobb eredményt elértet számították, pü és szvitelnél matek és a többiből egy.


Egyébként nem rossz, ha rendesen utánanézel egy szaknak, a tárgyaknak, próbálsz kicsit kiművelődni, hogy mire odakerülsz, ne rettegj a dátumtól, hogy valamit elrontasz, nem vesznek fel, hanem magabiztosan állj, a jövőd elé! :D

2011. márc. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!