Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Budapesti Műszaki Egyetem...

Budapesti Műszaki Egyetem vegyészmérnök vagy Debreceni Egyetem vegyészmérnök?

Figyelt kérdés
Kérlek, mondjátok el véleményeiteket és tapasztalataitokat.
2011. márc. 5. 20:41
 1/10 Silber ***** válasza:
100%
Én pont a harmadik vegyészmérnöki intézményt képviselem (PE), viszont ha a kettő közül kell választani, akkor BME mindenképp. DE-n csak BSc képzés van, ráadásul semmiféle múltja nincs annak a szaknak ott. BME pedig nemzetközileg elismert, és nívós, épp ezért nehéz is bekerülni.
2011. márc. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

BME!

Én oda járok, és őszintén megmondom, nem ismerem a többit. Így elég nehezen hasonlítok össze bármit is, de én még most is ide jönnék, ha újra kéne felvételizni.

2011. márc. 6. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
BME vagy Veszprém.
2011. márc. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
BME...
2011. márc. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha Debrecent választom, akkor is "jó fogok lenni" mint vegyészmérnök.?
2011. márc. 15. 17:45
 6/10 anonim ***** válasza:
jó leszel, de nem a legjobb...
2011. márc. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Amikor Vegyészmérnöki állást választottatok, akkor ti hanyasok voltatok kémiából? Én most emelt kémia faktra járok és 4-es vagyok. Szerintetek csak ötössel érdemes vegyészmérnöknek menni vagy eltökéltség és szorgalom kérdése ilyen esetben az egész ?
2011. márc. 20. 03:54
 8/10 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hova jársz, milyen a tanárod, stb.

A középiskolában kapott jegy nagyon rossz összehasonlítási alap, és a felvételin sem ez fog dönteni. 11-ben én is csak 4-es voltam kémiából, ugyanis a tanár egész egyszerűen azzal volt elfoglalva, hogy ki mennyi házit ad be. Azt le sem szarta, hogy ki mennyit tud. És csak azért is 4-est adott...

Aztán a 12. év végét már csak emelt próbaérettségik írásával töltöttük, és láss csodát, mindegyik 85 és 99% közé sikerült. Ezek után már nem volt képe 4-est adni, holott továbbra sem volt ínyemre beadni a házikat.

Végül az érettségim - szóbelivel együtt - 89%-os lett.


Azt javaslom, hogy nézz bele a tavalyi érettségi feladatsorokba, és próbálj meg megoldani néhányat (ha esetleg eddig még nem tettél volna ilyet). De akkor se keseredj el, ha nem mennek rögtön 80-90%-ra, mert kellő gyakorlással fel tudod fejleszteni a tudásodat!

És igazából azt gondolom, hogy nem csak 5-össel érdemes vegyészmérnöknek menni. Viszont valószínű, hogy a BME-re 5-ösnél alacsonyabb érettségi eredménnyel már fel sem vesznek (tavaly 418 pont volt a határ).


Aki viszont mégis bekerül, és nem olyan erősek az alapjai, azoknak az első félév nem lesz túl egyszerű! Általános kémia, általános kémia gyakorlat és matematika - analízis. Ez a három fő tárgy a BME-n I. félévben, amiket szinte röhögve teljesít az ember (mármint egyetemhez képest), ha jó alapjai vannak.

Ez a 3 tárgy a szóró tárgy is, ezekből a legtöbb a bukás. De főleg a biomérnökök körében (ugyanis ez a három tárgy közös velük), mert ők nem annyira ezekre készültek.

2011. márc. 20. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"általános kémia gyakorlat"

Ja igen, ez csak számítási gyakorlat. I. félévben nincs labor, pont azért, mert sokan kihullanak, és elég magas a költségvetése, próbálnak spórolni.


Egyébként bocs, hogy csak a BME-ről tudok írni, de ide járok, más információm nincs.

2011. márc. 20. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Dehogy gond. Már így is rengeteg információt tudtam meg. =)
2011. márc. 20. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!