Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyészmérnök, vagy környezetm...

Vegyészmérnök, vagy környezetmérnök?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje gondolkozom ezen és még mindig nem sikerült döntést hoznom... jövőre leszek 11. gimnáziumban, matek-kémia faktra jelentkeztem, az elvileg mindkettőhöz passzol.

Bár a matekért nem rajongok tulságosan, nem vagyok hozzá sötét; a kémiát nagyon szeretem és érdekel is.

Elolvastam pár kérdést ezen az oldalon és a válaszokból azt vettem ki, hogy a környezetmérnököknek foglalkozniuk kell a biológiával is. A gond viszont az, hogy a bioszt nagyon-nagyon rühellem (ahogy az osztályunkban szinte mindenki, a tanár elég érdekes).

Alapjában véve a környezetmérnökihez állnék közelebb, de ez egy kicsit megingatott (meg az is, hogy a BME-re szeretnék menni, és a vegyész- és biomérnökök kissé lenézik a környezetmérnöknek tanulókat - bár nem sokat adok az ilyesmire)

Várom a tanácsokat, véleményeket :)

Előre is köszi!


2011. júl. 9. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyértelműen vegyészmérnök.A környezetmérnök mindenből egy kicsit,de semmit nem elég alaposan tanul.Azon kívül egy vegyészmérnöki diplomával ezerféle területen elhelyezkedhetsz,a környezetmérnök max 3 területből válogathat,(hulladékgazd,meliorizáció,nem is tudok hirtelen harmadikat)és ráadásul még a cégek nem is igazán értik,kell-e nekik ilyen egyáltalán.
2011. júl. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én mivel természet b.zi vagyok, ezért én a környezetmérnökre szavazok, de ez a te döntésed. környezetmérnöknek kell biosz, ha jól tudom, bár lehet, hogy tévedek. :)
2011. júl. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
:) én a környezetmérnők szakot választanám.elég sok cégnél van,és egyre inkább környezettudatosan élünk.még ha most nem is tűnik a legkeresettebb pozíciónak,mire végzel az lesz :)
2011. júl. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Silber ***** válasza:
Vegyészmérnökin pedig szeretni kell a matematikát legalább az első évben, mert alapozó tárgy, és a vegyészmérnökséghez hozzá tartozik a jó matematikai képesség. PE-n sincs másképp. Sok közös tárgyunk volt a környezetmérnökökkel az alapozó tárgyaknál, viszont nekik sokszor könnyített verziót adtak le. Ezért van egy ilyen szegregáció. Vegyészmérnökivel jóval könnyebb elhelyezkedned, de sokkal nehezebb is... Ezt mérlegeld.
2011. júl. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vegyészmérnök, nagyon felfutóban van a biotechnológia ez a jövő legdinamikusabban fejlődő iparága, ott környezetmérnököknek nem sok keresnivalójuk van sajna.
2011. júl. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyészmérnökként nagyon könnyen találnál jól fizető állást még itt M.o.-n is, hiszen nagyin keresett. Ráadásul egy nagyon sokoldalú érdekes szakma ( nem mintha a környezetmérnökiről ez nem lenne elmondható).
2011. júl. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
A vegyészmérnök egy mérnöki szak, míg a környezetmérnök a mérnöki szakok büfé szakja. Nem javaslom a környészt, sokkal inkább a vegyészt!
2011. júl. 10. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!