Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságelemzői diplomával...

Gazdaságelemzői diplomával könyvelőként?

Figyelt kérdés
Gazdaságelemzői diplomával elhelyezkedhetek könyvelőként? Milyen munkakör tölthető be vele?
2011. márc. 8. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Tanultál könyvelést?

nekem ez a gazdaságelemzői nagyon ilyen "neszesemmi fogd meg jól" diplomának tűnik.

2011. márc. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elsőnek:

A gazdaságelemző szak a legdurvább közgazdász szak... nehéz elvégezni, utána viszont dúskálni lehet az állásajánlatokban...

A kérdezőnek:

Én úgy tudom, hogy a közgazdász diplomák mellé ma már nem adnak könyvelői engedélyt, ahhoz külön le kell vizsgázni. De ha elvégzed a gazdelemzést akkor nyilván kirázod a kisujjadból a könyvelőit is.

2011. márc. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
pénzügy-számvitelről mennék át, csak nem tudom meg merjem-e tenni :D ezek után... :d köszönöm a válaszaitokat :d
2011. márc. 9. 13:51
 4/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

hát a pánzügy és számvitelnek sokkal több köze van a könyveléshez! Ezt miért akarod leváltani? Ha nem tetszik az amit pánzügy és számvitelen tanulsz akkor miből gondolod hogy a könyvelés tetszene?

2011. márc. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sopronba járok pénzügyre, Gödöllőre költözik a családom így én is, és ott a SZIEre ha átvesznek akkor azon gondolkodom hogy a gazdaságelemzés milyen lehet. Hogy mennyivel több elméleti tudást ad egy mérlegképeshez, szeretem a számvitelt,de ha a gazdaságelemzéssel jobban tudok érvényesülni akkor inkább azt választanám.
2011. márc. 9. 18:44
 6/6 anonim ***** válasza:

megint 2. vagyok, most akkor kicsit bővebb leszek:)

A két szak elég sokban különbözik, kezdve attól, hogy a gazdelemzés a gazdaságtudományok közgazdasági ágához tartozik, míg a pénzügy az üzleti ághoz.

Idézek két dolgot a felviről:

pénzügy és számvitel:

" a hallgatók megtanulják a pénzügyi, befektetési, finanszírozási, beruházási döntések előkészítését, a hitelkérelmek, pénzügyi tervek, pályázatok készítését, önálló finanszírozási döntések, mérlegbeszámolók elkészítését, vagyoni és üzleti működésre vonatkozó beszámolók összeállítását. Elsajátítják, hogyan tegyenek eleget az adó-, illeték-, vám-, jövedék-, tb-kötelezettségeknek, és hogyan készítsenek el bevallásokat.


gazdelemzés:

"a hallgatók megismerkednek a gazdasági szereplők döntéseit alakító tényezőkkel, az általuk hozott döntések komplex kölcsönhatásainak rendszerével. Elsajátítják, hogyan készíthetnek gyakorlati elemzésre alkalmas modelleket, módszereket. Alkalmasak lesznek a stratégiai jellegű gazdasági- és vállalatpolitikai problémák felismerésére, megoldására irányuló döntések előkészítésére"


Szerintem ebből egyértelműen leszűrhető a két szak közötti különbség.

Ilyen szempontból neked kell eldönteni hogy melyik ÉRDEKEL jobban.

Elhelyezkedés szempontjából én a gazdelemzést sokkal jobbnak tartom, elég ha csak azt említem, hogy ma Mo-on ilyen szak csak a BCE és a SZIE-n van. Van egy gazdelemzős ismerősöm, ő és a szaktársai szó szerint dúskálnak az állásajánlatokban, természetesen azt is figyelembe véve hogy ők mesterképzésben is részt veszenek.

Kifejezetten a mesterszakjai olyanok, hogy nagyon értékes tudást adnak, amit jól meg is fizetnek.


A pénzügyről csak annyit hogy ma az is nagyon piacképes, igény van jól képzett könyvelőkre, meg ilyesmik, a fizu is nagyon jó.


Amit a matekkal kapcsolatban írtam az tény hogy a gazdelemzésen nagyon sok és mély matek van, de úgy tudom ez a pénzügyeseknél is így van:)


Tehát mivel a két szak alapvetően különböző, Tőled függ melyik tetszene, melegen ajánlom a felvi szakleírásait.

Remélem tudtam segíteni.

2011. márc. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!