Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha pszichológus/pszichiáter...

Ha pszichológus/pszichiáter akarok lenni milyen egyetemre mehetek?

Figyelt kérdés
Kötelező hozzá a közép iskola biosz szak?
2009. febr. 19. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
A felvi.hu oldalon tájékozódj, hogy mi a kötelező jelenleg hozzá. A keresőbe beírod a szót és akkor kiadja azokat az egyetemeket, ahol oktatják. Pszichológus bölcsészkaron hallgat, a pszichiáter orvostudományira jár és ott szakosodik.
2009. febr. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

a pszichologus a nevelestudomanyok-karon hallgat, a pszichiater pedig orvosit vegez, ha jol tudom 6 ev utan szakosodik.

En is pszichora keszulok (Erdely) nekunk nem kell biosz a pszichologiahoz, a pszichiaternek pedig kell felvetelizni orvosira biologiabol

2009. febr. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon nincs neveléstudományi kar. Pszichológiát bölcsészkarokon, Műegyetemen a Gazdaság- és Társadalomtudományi Karon, az ELTÉ-n Gazdaság- és Társadalomtudományi Karon oktatnak.

Szerintem alaposan nézz utána, hogy mi a különbség a két szakma között, mert teljesen másról szól. A kérdésből ítélve ez még nem tiszta neked.

2009. febr. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%

Pszichologiat Magyarorszagon hallgathatsz az ELTEn, Pecsett, Szegeden, es Györött, azt hiszem ennyi. Biologia nem kötelezö hozza, en magyar-törivel jelentkeztem.

VISZONT pszichologus, es pszichiater nem ugyanott lehetsz. Ha klinikai szakpszichologus akarsz lenni, akkor az egyetem utan meg el kell vegezned a SOTEn a PhD-t, meg szakosodni kell, stb... a sima egyetemi pszichologiai alapkepzessel nem praktizalhatsz!!!

2009. febr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Pszichologia szinte minden nagyobb egyetemen van. Pszichiatereket az orvosin kepeznek (ehhez altalanos orvos szakra kell menni, s kesobb szakosodni).


Kozepiskolaban egyikhez sem kotelezo a biosz szak, de kesobb az erettseginel fontos lehet a biosz, attol fuggoen, vegul melyik szakot valasztod. Pszichologiara felvesznek eleg sok human targgyal is, magyar, tori, nyelv, de valaszthatod a matekot, bioszt is.


Orvosira kotelezo a biosz, es melle meg a kemia VAGY fizika.


Minden reszletet megtalalsz a felvi.hu szakkereso menupontjaban.

2009. febr. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm =)
2009. febr. 26. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!