Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy-számvitel vagy gazdálk...

Pénzügy-számvitel vagy gazdálkodás-menedzsment szak?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik éri meg jobban? Most felvételizek és mindkettőt beírtam, de lehet hogy sorrendet módosítok majd. Melyik végzettséggel járok jobban, egyáltalán hol tudok ma elhelyezkedni ezekkel?
2011. márc. 15. 10:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Melyik intézmény?

Psz nehezebb, de az nagyon jó szakma, elhelyezkedéssel nem hiszem, hogy gondok lehetnek.

Gazdmenről nem tudok nyilatkozni. Corvinuson végzett ember valszeg jól jár...

2011. márc. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
SZIE mindkettő, és DE pénzügy.
2011. márc. 15. 11:03
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom. BGF-el sokkal jobban jártál volna.
2011. márc. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A BGF-en én is gondolkodtam, de elég sok rosszat hallottam róla..
2011. márc. 15. 11:58
 5/12 anonim ***** válasza:
BGF-ről? Rosszat? Ugyan mit? Elég neves iskola.
2011. márc. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Pénzügy számvitelben az elsők között van...
2011. márc. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
BGF-fel kapcsolatban maximum olyan rosszatt hallhattál, hogy nehéz, sok a buktatós tárgy, és nem igazán szeretik a törvényes határidőn belül fizetni az ösztöndíjakat (mondjuk ez nem csak a BGF-re jellemző), viszont éppen a nehéz tárgyak adják az iskola értékét. Egyébként a pénzügy-számvitel szak jobban megéri mint a gazdálkodás menedzsment. Könnyebb elhelyezkedni vele, és több mindent csinálhatsz vele.
2011. márc. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

Heló!


Szerintem pénzügy és számvitellel jobban jársz, tényleg több mindent lehet csinálni, ha azt végzed el, bár a pénzügy után én a mai kilátások között a gazd-menedzsmentet rakom a második helyre. Az is nagyon jó.


Ne foglalkozz azokkal akik a Corvinus és a BGF s*ggét nyalják, hülyeség, hogy csak azok tudnak elhelyezkedni, akik ott végeznek.

Valaki fentebb azt írta, hogy a "corvinuson végzett ember jól jár" vagy valami ilyesmit. Egy ismerősöm pár éve elvégezte ott a kereskedelem és marketing alapszakot és mosta felvi.hu-nál rögzít. Rögzít. Nem kimondottan a szakmájában dolgozik, ahhoz képest, hogy a Corvinust mindig úgy "reklámozzák", hogy Pestre csak őket veszik fel és őket biztosan. Felvették, még egyszer mondom: rögzíteni. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a BCE és a BGF rossz, de ez egy r*hadt alapképzés, amit, már elnézést, de majdnem, hogy k*rvamindegy, hogy hol csinál az ember.


Alles Gute!

2011. márc. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jó, mostmár tárgytalan a BGF, nem tudom beírni utólag. Erre gondoltam, hogy a későbbiekben melyikkel járok jobban. Köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 17. 19:24
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha a SZIE.-re nyertél felvételt(Gödöllő), mesélnél az eddigi tapasztalataidról, hogy milyen a GTK? - mert én is gondolkodtam a gazdmen alapszakán, hogy ott végezném el. A matek azt tudom, hogy húzós mindenhol, viszont az érdekelne, hogy jól tanítanak-e az ottani tanárok?

Köszönöm előre is. (:

Ui.: De ha a DE-KTK-ra jársz arról is szívesen olvasnék véleményt. :)

2011. dec. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!