Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon nehéz bejutni/bennmarad...

Nagyon nehéz bejutni/bennmaradni a Budapesti Műszaki Egyetemre?

Figyelt kérdés
Gépészmérnöki szakra szeretnék jelentkezni jövőre (11-es vagyok). Viszonylag jó tanuló vagyok, 4,8-as átlaggal, az érettségi tantárgyakból 4-es,5-ösre állok.Matekból emelt szinten szeretnék érettségizni, mert a matektanárom mondta, hogy "elég nagy a szórás" az Egyetemen. Ez igaz?
2011. márc. 16. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bejutni könnyű, bent maradni nehéz.
2011. márc. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Bejutni könnyű, de utána nagyon keményen számonkérnek, nincs olyan, hogy "hiányoztam, és nem tudtam készülni", stb.
2011. márc. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Bejutni már-már nevetségesen egyszerű a BME-re, szinte bármelyik mérnöki szakra. Komolyan, a legtöbb szakon 400 alatti pontok vannak, ami azért eléggé alap lenne szerintem egy ilyen egyetemre. Szóval nem hiszem, hogy a bejutással gondod lesz. (372 pont volt tavaly a határ a gépész szakra.)


Viszont bent maradni minden karon elég nehéz, és nem lesz kegyelem. Én nem oda járok, hanem a vegyészmérnökire, de abból, és a hallottakból kiindulva a gépész sem egy sétagalopp. De aki komolyan gondolja, annak a BME a legjobb befektetés.

2011. márc. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, azt már mindenhol olvastam, hogy 372 pont, de azt könnyű összeszedni? Mert nekem elég meredeknek tűnik...
2011. márc. 17. 06:34
 5/10 anonim ***** válasza:

Emelt érettségivel eleve van 50 pluszpontod. Emellé biztos lesz (van) középfokú (vagy magasabb) nyelvvizsgád, ami minimum 28 pont.

Így ha megírod a két felvételi érettségidet (egyébként mi lesz a másik?) 74%-ra, akkor már meg is van 374 pont. Persze nyilván ne erre menj, hanem írj jobbat, szerintem 80-90%-os érettségik simán elérhetők, ha készülsz, és akkor simán bent vagy.

2011. márc. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
sajnos jövőre az emelt szintű értettségi 50 helyett 40 plusz pont lesz... a középfokú nyelvvizsgát nyárra tervezem, és a másik választott tantárgyam a fizika lesz
2011. márc. 17. 20:45
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez már megint valami újdonság? Hónapok óta azt harsogják, hogy 50 pont lesz... Nem értem én ezeket.

Egyébként az sem olyan nagy gáz, mert eddig is annyi volt, tehát maradnak kb. a tavalyi pontszámok. (Az 50 pontos emelt amúgy is összességében emelte volna a színvonalat, vagyis a ponthatárokat.)

Őszintén szólva nem tudom, hogy a fizika vagy a matek emelt a nehezebb. Ha tudsz, nézz ennek utána, mert ha jó vagy fizikából, lehet, hogy azt könnyebb megcsinálni, és akkor több pontod lesz. Persze a matekot is tanulhatod emelt szinten, de nem muszáj belőle emeltezni (én is így voltam vele).

2011. márc. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

srácok annyira rossz lett a próbaérettségim fizikából matekból:( hihetetlen.. azt hittem ott sírok a tanárnak hogy ne osztályozza :[[ nem akarok így érettségizni


építészmérnökin mindig 400 fölött van a határ.

2012. ápr. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
Sírni az oviban kell
2012. aug. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Na bejutottál? :)
2016. febr. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!