Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek miért olyan nagy...

Szerintetek miért olyan nagy a megosztottság a szakpolitikusok között a kötelező iskolai korhatár körül csak a romáknál ilyen nagy a probléma?

Figyelt kérdés
Úgy hajlottam, hogy már 16 évnél húzzák meg a határt.
2011. márc. 18. 12:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Főként, de nem kizárólag roma probléma. Annak a társadalmi körnek a problémája, ahol a tanulást, a tudást, a munkát nem tekintik értéknek.


De ennek a rétegnek nem oldja meg ezt a problémáját a korhatár 18 éven tartása, mivel a gyerekek, kamaszok nem tanulnak, hanem mások zavarásával töltik az időt. A cél az, hogy az iskola ne gyerekmegőrző legyen, hanem aki oda jár, az tanulni is tudjon.


Ez kétségtelenül jó azoknak, akik valóban tanulni akarnak. A hiba ott van, hogy az így kimaradóknak nem lesz külön hely, foglalkoztató napközi, ezért el fognak kallódni.

2011. márc. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Egyetértek és én is így látom. De az is lehet, hogy a kérdésben benne van még egy sarkalatos kérdés vagy probléma, hogy azért nem akarnak tanulni a kimaradók, lemaradók, mert átértékelődött a tudás. Látom manapság már nem érték, pedig ha valamikor most igazán magának tanul az ember. Ezt kellene megértetni a családon, ovin ,iskolán keresztül minden egyes gyerekkel.Tudom, hogy ez nem elsősorban pedagógusi probléma hanem a politika és olyan szakpolitikus feladat ,akik a távolbalátás jó ismerői és nem találgatói. A kérdés témáján elgondolkozva nem nagyon hallok olyan szakpolitikusi fejtegetést, hogy mi vezetett el a problémához.Nem arra gondolok ,hogy a nyugodt tanítás érdekében kirakom az órát és egyébként az iskolát zavaró fiatal felnőtteket, hanem arra hogy mi vezetett oda ,hogy ez lett az eredmény.
2011. márc. 19. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!