Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van valami jó tanulási technik...

Van valami jó tanulási technikátok?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy hiába görnyedek a könyvem fölé órákon át, képtelen vagyok tökéletesen megtanulni....Bezzeg a nővérem! Alig tanul valamit mégis kitűnő! Én ezt nem értem...Hogy csinálja? Annyira jó lenne ha nem arra menne el a délutánom h tanulok és tanulok...Valami jó ötlet?

L/14


2009. febr. 22. 19:13
 1/8 anonim válasza:
100%
hát az a gond, hogyha valaki alig tanul valamit, és mégis kitünő, az úgy született . én is ilyen vagyok. Vagy ha nagyon jól akarsz tanul, kérd meg hogy korrepetáljon, vagy valakinek szólj. most jobb technika nem jut eszembe tanulásra. bocsi, enyit tudtam segíteni!
2009. febr. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

szia! én magamtól jöttem rá erre: ne úgy fog fel a tanulnivalót hogy "hú, még ezt meg kell tanulnom", hanem inkább figyelj oda az órán, jegyzetelj, hidd el otthon nem kell már bemagolnod hanem értelmezned és felfognod.

Ne a dolgozatírás előtti este tanuld meg a leckét hanem már rögtön óra után olvasd el 2szer,3szor az órai anyagot addig amíg nem jössz rá és nem érted meg. Hidd el sokkal könnyebb lesz így a dolgozatírás.

Ami nagyon felfoghatatlan számodra (pl. bioszban fogalmak, vagy matekban) fogalmazd át saját szavaiddal a tankönyvből úgy hogy hétköznapibb legyen a nyelvezete és érthető. Olvasgasd el többször az írásod.

és miután úgy érzed hogy megtanultál mindent, felelj le magadban! :)

Sok sikert: egy egyetemista lány

2009. febr. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval. Iszonyat sokat jelent és segít, ha órán nem röhög az ember meg nem a padtársát piszkálja, hanem odafigyel és érdeklődéssel issza a tanár minden szavát, és a jegyzeteit is úgy írja. Aztán húzás haza és még gyorsan átolvasni, hogy rögzüljenek a fő vonások.

Amióta elmentem egyetemre, én már nem vagyok képes napközben vagy délután tanulni. Minden esetben ZH előtt pl, felkelek hajnalban, éjjel hajnal 3-4kor, és tanulok 7-ig. Mondjuk ezt neked nem ajánlom fejlődő szervezet vagy, délután, ne túl későn tanulgass.

2009. febr. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja amit elfelejtettem: nem tudom hogyan tanulsz de én hangosan tudok csak. Úgy szoktam hogy a füzetem lapját felosztom 3 képzeletbeli részre, és részenként bemagolom. Majd ha a végére értem egybe mondom az egészet, és így haladok laponként.
2009. febr. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én mindig úgy tanulok, hogy kis részekben, egyenletesen elosztom! Tanulok egy kis matekot, aztán egy kis törit, majd mikor elegem lesz a magolásból jöhet megint egy kis matek. Közbe-közbe pedig jó sok szünetet tartok...megnézek pár műsort, netezek, zenét hallgatok:) Igaz így szinte mindig jó későn fekszek le, de marad időm erre is, arra is:)

2009. febr. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát a nővéred így született. Mi ugyanígy vagyunk a húgommal, ő rengeteget tanul, én pedig semmit, mégis ötös vagyok mindenből. Néha azért rám is rám fér egy-egy óriás anyagrésznél.. De tényleg fontos, hogy figyelj órán. Még azon is, ami nem érdekel. Én biológián és történelmen is ugyanúgy figyelek pedig csak a biosz érdekel. Hidd el, ha figyelsz gyorsabban elmegy az óra, mintha hülyéskednél a barátnőiddel, ez tapasztalat.

Délutáni tanulásra azt javallom, hogy akkor kezdd el mikor hazaérsz. Először nézd át az órai anyagot, majd csináld meg az írásbelit, aztán tanulj. Bontsd le kisebb részekre, azt olvasd el többször. Köss hozzá kulcsszavakat, amikből eszedbe jut, fényképezd le a szemeddel azt az oldalt amit éppen veszel! Legalább fél óránként tarts egy 10 perces szünetet, hogy ne fáradjon el az agyad és tovább is tudj koncentrálni. Ha puskát írsz az is hasznos, mivel miközben írod az anyagot megjegyzed.. Tipikus példa, hogy minden óra előtt leírom a cipőm talpára azokat a latin szavakat amiket nem tudtam megtanulni, és lám 10 perccel később már tudom is.. Továbbá rögtön elalvás előtt olvasd át még egyszer az anyagot, másnap emlékezni fogsz rá. Persze ne alapozz erre, előtte természetesen tanulni is kell, de tényleg olvasd el mielőtt aludnál:)

Nekem ez eddig mind bevált:)

2009. febr. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hát velem is ez van most
2010. ápr. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem konkrétan az idegen szavak tanulására lenne egy jó technikám! Fogj egy papírt (legalább A4-es méretűt), fektetve helyezd magad elé, és egy oszlopba írd le a megtanulandó idegen nyelvű szavakat (mondjuk angolt, de megcsinálható akár bioszban, irodalomban használt idegen szavakkal is). Emlékezetből minél több mellé írd oda a jelentését, amit nem tudsz, puskázd füzetből ki! Majd a magyar az ebből összehozott oszlop mellé próbáld meg idegen nyelven leírni, és így tovább... Nekem 4 magyar, 4 angol oszlop szokott így összejönni ebből, van külön B5-ös vázlatfüzetem, amivel így szoktam szavakat tanulni. Elsőre talán furcsán hangzik, de 25 szót is leírhatsz egymás alá ezzel a módszerrel, és mire a végére érsz (kb. fél óra), legalább 20-at tudni fogsz belőle!
2010. dec. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!