Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, főleg joghallgat...

Egyetemisták, főleg joghallgatók, milyen tanulási technikátok van?

Figyelt kérdés
Sokszor kétségbeesem, hogyan lehet ezt a sok paragrafust bemagolni - muszáj magolni, ezt nem lehet nagyjából elmondani. Ráadásul nehezen is tanulok, úgyhogy számomra kész rémálom a tanulás. Ráadásul levelezős vagyok, ott pedig főleg magára van utalva az ember. Segítsetek, adjatok tanácsokat! Előre is kösz!
2010. jún. 28. 17:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy elcsépelten hangzik, de le kell ülni és be kell seggelni!

Máshogy nem megy..és időbeosztás, ami lényeges. Levelezőn már nagyjából év elején lehet tudni, mit kérnek majd számon, kezdd el már akkor a tanulást, vagy legalábbis olvasgasd!

2010. jún. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, nem jogra járok, hanem orvosira, de talán vonhatunk párhuzamot a kettő között:D

Nekem az a "taktikám", hogy számonkérésekre rendesen megtanulom az adott részt. Bár nem tudom levelezőn hogy megy...nektek vannak év közben számonkérések, vagy csak vizsga?

Ha van időm, akkor jegyzeteket szoktam készíteni, de ez szó szerint megtanulandó dolognál nem jó:/

Vizsgaidőszakban meg reggel 8kor felkelek, iszok egy kávét és tanulok ameddig bírok. Este időben lefekszem, hogy kipihenjem magam, és következő nap ugyanez:D

Az a lényeg, hogy mindig pihend ki magad...különben nem sokat ér a sok tanulás:)

2010. jún. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!