Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közgazdasági suliból felvehetn...

Közgazdasági suliból felvehetnek az orvosi egyetemre?

Figyelt kérdés
2011. márc. 19. 16:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, amennyiben teljesíted a felvételi követelményeket.
2011. márc. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

szóval nem lehetetlen??? :)

az a baj, hogy rájöttem egyáltalán nem érdekel amit tanulok :SSSS

2011. márc. 19. 16:42
 3/13 anonim válasza:
jaja...ám a közgázra kb.milyen átlagú tanulókat vesznek fel?
2011. márc. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Bármi lehet belőled, mérnök, közgazdász, bármi konkrétan, ha jól tanulsz. A szakközepek csak egy kis pluszt adnak annak, akiket érdekel a téma (például mint nálad a közgáz, ami téves választás volt de ne keseredj el, semmit se befolyásol) így előnye van ha olyan irányba megy tovább, amit már tanulgatott középiskolában.
2011. márc. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan a követelményeket, de gondolom, hogy kémiából és/vagy biológiából kell érettségizni ( akár emelt szinten is!). Nézz utána mindenképpen!
2011. márc. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Persze, hogy felvesznek, HA:

kb mindenből 5re érettségizel, legyen jó a bizid, és FONTOS, hogy biosz vagy fizika vagy kémiából egyet kötelezően emelten kell teljesíteni. Emellett nem árt egy középfokú nyelvvizsga sem, a plusz pontok miatt.

Sok sikert! :)

2011. márc. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha van biológiád a suliban, legalább két évig.

Ahhoz, hogy érettségihez, min. 2 évig kell bioszt tanulnod.

Ha leérettségiztél, onnantól már mindegy.

2011. márc. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

köszönöm :D utánanézek


egyébként kitűnő vagyok eddig, és a suli is elég erős, kéttannyelvű

2011. márc. 19. 18:41
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is közgázba jártam, de szerintem kezdj el igen erősen biólogiát és kémiát tanulni. Mivel eleve biólogia normális esetben nincs a közgázon a kémia pedig igen gyatra. De ettől függetlenül persze esélyed lehet. Próbálj meg elmenni egy nyílt napra az orvosira és akkor rá is kérdezhetsz, a követelményekre illetve arra is, hogy nem-e indítanak előkészítőt.
2011. márc. 20. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Leteszel egy emelt biológia és egy közép kémia érettségit, mindkettőt olyan 90 %-ra (vagy jobbra) és legyen még valahonnan 40 pluszpontod az emelt mellett. De azt ugye tudod, hogy az állam 12 félévet támogat, és ezek szerint Te legalább egyet elvesztettél, nem tudod hol tartasz, de innentől kezdve, az utolsó félévjeidet neked kell állnod orvosin: kb 1 millió forint/félév...
2011. márc. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!