Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mivel foglalkozik egy grafikus?

Mivel foglalkozik egy grafikus?

Figyelt kérdés
Üdv. Én rajzból szeretnék érettségizni, de nem tudom, hogy hová menjek tovább, milyen szakmát válasszak. Imádok kreatív dolgokat csinálni, rajzolni, festeni, gyöngyöt fűzni, lakberendezni. Meg szeretném tudni, hogy egy grafikus mivel foglalkozik. Kérlek segítsetek, a jövőm múlik ezen... Előre is köszönök mindent. U.I.: hol vannak ilyen iskolák?
2009. febr. 23. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, alkalmazott vagy képgrafikus akarsz lenni. A képgrafikus kitanulja a grafikai technikákat (rézkarc, linómetszet, szitanyomás, litográfia, ...) és hát ezeket próbálja eladni, és úgymond művészként él. Az alkalmazott, másnéven tervezőgrafikus plakátotkat, szórólapokat, kiadványokat, hirdetéseket, stb-ket tervez, amiből meg lehet élni, viszont, hogy elhelyezkedhess, marha jónak kell lenned. Ja és ugye megmondják, mit csinálj, és nem alkothatsz szabadon, meg kell felelni az elvárásoknak.

Nem tudom hol laksz, de ha beírod googleba, hogy grafikus képzés, biztos kiad pár találatot. Mindenesetre pesten van ugye a képzőművészeti egyetem meg a mome, ahol felsőoktatásban tanítják, meg vannak egyéb szakközépiskolák. plusz van Egerben, Sopronban is. De nézz utána és hajrá!

2009. febr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez egy hasznos tanács. Remélem, hogy más is megírja véleményét! Tényleg köszönöm! Sokat segítettél!
2009. febr. 24. 15:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom él-e még a kérdés, de én is Grafikus vagyok.Nos Egerbe nem menj az EVENTUSba, én ott tanultam, és hidd el egy átverés sz egész.kívülről minden nagyon szép, de ha megismered megbánod, hogy ide jártál.Nos, hogy soroljam:

érettségi utáni képzésen nincsenek tankönyvek, ez az első furcsaság, mindent diktálnak, de az olyan, hogy ha akarsz írsz, ha akarsz nem, nincs ellenőrző, a félévit egy A/5 ös fénymásolt lapon kapod meg. Év végi izonyítvánnyal csak 2 év után a szakképesítő vizsgán találkoztunk!Mindenért fizetned kell, cserébe semmit nem kapsz!Csak aminek utánna jársz, de ha megpróbálod megkérdezni senki nem tud semmit, a diákok hamarab tudják az új híreket, mint a tanárok, stb, stb.és még sorolhatnám végtelenségig.Ha Egerbe szeretnél önni menj az EKF gyakorló iskolájába, itt ugyan azok a szakok indulnak, és ott tanítanak is.Az EVENTUSosok fele is egy vagy fél év után itt köt ki :(

22l

2009. aug. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szia! KÖszönöm a segítségedet!
2009. aug. 15. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!