Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges hogy egyszerre...

Lehetséges hogy egyszerre járjak egy OKJ grafikus képzésre és pl: MKE. -re mesterfokú festőművészetre?

Figyelt kérdés

Mindenféleképpen szeretnék valami kreatívdologgal foglakozni a festészet nagyon érdekel csak abból szerintem nem tudnák megélni ezért úgy gondolom hogy elötte vagy közben lerakok egy OKJ-s grafikus képzést mert úgy halottam az viszonylag jól keres de nem tudom hogy pl: egy vállathoz mennék és oda elég az OKJ-s képzés.

Ja és az OKJ-s grafikus képzés 4 félév

a mesterfokú festőművész 10 félév.


2011. szept. 26. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy a mesterfokú festőművész is okj-és képzés-e vagy egyetemi, de úgy tudom,hogy lehet egyszerre 2 okj-és képzést végezni, csak akkor a 2.ért már fizetni kell,mert az állam ugye csak 1-et áll. Bocsi, ha semmi újat nem mondtam.:P
2011. szept. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Most esett le, hogy ott van, hogy MKE, szóval az egyetemi képzés. Úgy tudom,hogy lehet egyetem mellett végezni, és ha az az 1. OKJ-és képzésed, akkor ingyenes.

"Lehet-e egyetem/munka mellett tanulni? Van-e egyéni tanrend/levelező képzés? Nappali tagozaton lehetőség van egyéni tanrendet kérni. Ezt írásban kell kérned a tanévnyitó napján, mindenki kérését egyénileg bíráljuk el. Szintén van lehetőség levelező képzésre jelentkezni. Egyetem/főiskola/munka mellett is lehet tanulni. Az nem érinti az OKJ képzés ingyenességét, hogy közben egyetemre vagy főiskolára jársz-e."

Ezt itt találtam: [link]

2011. szept. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ha felvesznek akkor lehet. De a festő szakra 400-an jelentkeznek, abból 30 jut be, és nem a tehetség számít leginkább csak az hogy kit ismersz onnan, és/vagy mennyi pénzed van előkészítőkre, tanárra.

De a sima grafikus okjval sem érsz többet mint a festő diplomával mivel a grafikusokból is dunát lehet rekeszteni. Akkor kapsz munkát ha nagyon jó vagy belőle (amihez kell min 5 év szakmai tapasztalat) vagy szinte ingyen dolgozol. Próbálj valami programozóit mellé, vagy mérnökit.. formatervező..stb

A momen több az esély a későbbi megélhetésre..

2012. febr. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!