Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Történelem vagy földrajz...

Történelem vagy földrajz alapszak?

Figyelt kérdés
DE-re szeretnék jövőre jelentkezni, 380 pontom van kb, de sajnos matekból nem érettségiztem, ezért sajnos elég kevés lehetőségem van, pedig a mérnöki és informatikai szakok nagyon tetszenek. Történelemből és földrajzból jó vagyok, úgy ahogy érdekel is a téma, viszont ahogy olvastam ezek "büfészakok", nem igazán lehet velük elhelyezkedni a tanári álláson kívül, az pedig nem akarok lenni. Ti melyiket választanátok/választottátok és miért?
2011. márc. 27. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hello! Én is e kettő között vaciláltam, felvettek a PTE-re történelem szakra, a minorom pedig földrajz. Töri-földrajz tanár leszek. vagy nem.
2011. márc. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is töri szakos vagyok(PTE)...Hát igazából így hogy nem akarsz tanár lenni,nem tudom mi alapján kéne döntened,talán hogy melyik érdekel jobban..Mondjuk töris vagyok, szóval a föciről nincsenek infóim, de én sem szeretnék tanár lenni,és egy töris diplomával végülis el lehet menni(persze manapság nem igazán van rá kereslet) múzeumokba,levéltárba,könyvtárakba dolgozni,ha jó vagy nyelvekből idegenvezetés esetleg,vagy műemlékvédelemmel kapcsolatos dolgok,szóval ilyesmik:)

2011. márc. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazából a középkori európai és japán haditörténet valamint fegyverek érdekelnek, pl vannak ilyen műsorok is a History vagy Discovery Channelen, ahol középkori fegyverek szakértője próbálja ki a fegyvereket, vérteket, beszél a nagy csatákról, stb.. Ilyesmi szakmában tudnám elképzelni magam, de sajnos erre nem hinném hogy itthon sok kereslet lenne :(
2011. márc. 28. 21:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Hát figyelj,középkori csaták és fegyverek,ez gyakorlatilag hadtörténet,szóval ha ez érdekel akkor töri szak..aztán,hogy lesz-e rá kereslet,az majd kiderül,ezt most még úgysem tudnánk megmondani..


második válaszoló

2011. márc. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!