Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológiát akarok tanulni,...

Pszichológiát akarok tanulni, mibol érettségizzek?

Figyelt kérdés

Szlovákiában élek és itt 3 tantárgy kotelezo : magyar,szlovák,angol + kell egy választott tantárgy. De mindenképpen Magyarországon szeretnék tovább tanulni, hisz mégiscsak magyar vagyok,

úgy tudom, a torténelmet elég komolyan veszik nálatok... Ezért úgy gondoltam, hogy abból fogok érettségizni. De viszont pszichológus szeretnék lenni é úgy tudom, ahhoz a biológia jobban jonne... vagy teljesen mindegy melyiket választom?

17/L


2011. márc. 29. 16:23
 1/6 A kérdező kommentje:

jajj és még pár kérdés :

-Mennyi jelentkezo kozul mennyit vesznek fel?

- kell felvételizni?

- a kozépiskolás bizonyítvány mennyire számit? / minden tantárgybol kellenek félévente a jegyek ? vagy csak a szukséges tantárgybol? /

2011. márc. 29. 16:25
 2/6 anonim válasza:

Ha egyetemre akarsz menni oda elég magas a ponthatár, 400 felett úgy tudom, én is nézegettem régebben. Felvételizni nem tudok kell-e, szerintem nem. Tantárgyak közül pedig szerintem egyértelműen a bioszt válaszd, hiszen arra fog épülni.

21/F

2011. márc. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
11. év végi, 12. félévi jegyeid, érettségi %-ok szmítanak. Pszichológiára nagyon magas a ponthatár, kelleni fog a 2 emelt szintű érettségi (egy alapkövetelmény lesz jövőre, ha igaz, + be akarják vezetni a szóbeli felvételit is, hogy mikortól, nem tudom), így jól fog jönni a töri, + bioszra lesz nagy szükséged, ahogy az előző is írta.
2011. márc. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

vagyis akkor legjobb lenne, ha toribol is es bioból is érettségiznék?

A ponthatárhoz hogy tudom elérni a kello pontokat?

Jó tanuló vagyok, az elég? / álltalában fizikából, magyar nyelvbol van 4-esem. Tobbi mind 5 /

vagy hogy van ez az egész pontszámitás?

2011. márc. 29. 16:49
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
A pszichológiának mi köze a biológiához?
2011. márc. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Semmióta, és a két kötelező emelt se kötelező, nem tudom, miért írogattok fasságokat, ha héba-hóba van fogalmatok róla.


Pszichológiára ez kell:


Az alábbi vizsgák közül kettőt kell választani:

biológia

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

magyar

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

matematika

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

történelem

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

egy idegen nyelv:

angol

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

francia

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

német

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

orosz

közép v. emelt szintű érettségi


A ponthatárok ide az egyik legmagasabbak, ezért nem árt egy felsőfokú nyelvvizsga, egy baromi jó emelet, és egy még jobb közép.

2011. márc. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!