Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire éri meg ma pszichológ...

Mennyire éri meg ma pszichológiát tanulni és nehéz ez?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem nem éri meg :(

Nagyon sokat kell tanulni ahhoz, hogy valakiből pszichológus legyen..

2011. jún. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Igaz nem éri meg, nem is az a baj h sokat kell tanulni ami igaz is, mert ha vki kitartó típus menne neki, csak sok pénzedbe kerülne elvégezni és gondolj bele nem lenne kereslet, manapság az emberek örülnek ha megélnek a fizetésükből , meg ha gondjaik vannak akkor sem fordulnak egyből pszichológushoz. Lehet h pár gazdagabb ember felkeresne, de tekintve a maygarországi orvosi fizetéseket nem tudnál megélni rendesen (bár a fizetésed még mindig jobb lenne mint az átlagnak)...szerintem nem éri meg,akkor már inkább egy sima háziorvos legyél aki később külföldön szerencsét próbálhat vagy itthon rendelsz.
2011. jún. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző szerintem te tévedésben vagy. A pszivhológus NEM ORVOS, az a pszichiáter... Azt pedig hogy drága elvégezni a szakot, gondolom azért írtad mivel azt hiszed, hogy ez egy orvosi képzés. Szóval totál tévedésben vagy. Egyedül az a része helytálló a mondanódnak hogy ebből Mo.-on nem nagyon lehet megélni.
2011. jún. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bírom azokat, akik összekeverik az orvost a pszichológussal :D Na viccet félretéve sajnos az a gond, hogy egyszerűen nincs kereslet rá Magyarországon. USA-ban divat, itt nem. Pénzük sincs az embereknek, ráadásul azon túl, hogy elvégzed az 5 éves képzést még kell szakosodnod, pl klinikai szakpszichológus vagy ilyesmi, hiszen akkor lesz munkád. Én sajnálom ,hogy ennyire divat szakma lett. A véleményemet viszont nem írom le róla, mert nem ez volt a kérdés, de sztem csak akkor válaszd ezt a szakmát, ha teljesen elhivatott vagy, különben nem éri meg.
2011. jún. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!