Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvos szeretnék lenni, milyen...

Orvos szeretnék lenni, milyen egyetemet-főiskolát ajánlanátok nekem? Az egyetemen-főiskolán milyen felvételi ponthatárok kellenek hogy felvegyenek? Hogyan lehetne kapni ösztöndíjat, mennyi pont szükséges hozzá?

Figyelt kérdés

Hogyan van a rendszere annak ha én sebész szeretnék lenni?


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat.


2011. márc. 30. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Négy orvosi egyetem van az országban (Bp., Szeged, Debrecen, Pécs) a budapesti Semmelweisnek van a legnagyobb híre, de mindegyik nagyon színvonalas, egyformán jó diplomát kapsz mindenhol. Ez az általános orvosi képzés, 6 éves. Utána jön a rezidensképzés, ekkor már dolgozol, és szakosodsz sebésznek, ami szintén 6 éves (ált. 3-7 év a többi szaknál).

A felvételi ponthatárok elég magasak, biosz és kémia/fizika érettségi kell hozzá, most még elég egyik emelt szinten, 2013-tól kettő kell. Ösztöndíj a bejutáshoz nem kell, majd ott kaphatsz szociálist ha rászorulsz és tanulmányit.

Ja vaslom nézelődj kicsit ezen az oldalon, itt mindent megtalálsz a rendszerről és az egyetemekről is.

[link]

2011. márc. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen első.


Lenne még kérdésem ha nem gond.


Párperce olvastam a SZTE. oldalán, hogy a képzés németül folyik mert nagyon sok a külföldi.


Mit értsek ez alatt? Lényegében lehet hogy magyarul is van képzés, csak erre is lehet jelentkezni pluszba? Persze nem baj mert beszélek németül, csak érdekelne.


Mit kéne még tudnom ezekről a dolgokról?


Lenne még pár kérdésem.


Én 2012 júniusában fejezem be a középiskolát. Akkor még nekem elég emelt szintű biológiát tennem, plusz egy közép szintű fizikát/kémiát?


Lenne még egy kis kérdésem.


Sebész szeretnék lenni, de szeretnék mellette még egy szakosodást meg tanulni, hogy erre is van-e lehetőség?


Igazából gyerek orvos és sebész szeretnék lenni, de nem tudok dönteni a kettő között... Melyiket javasoljátok jobban, mit tudnátok róla mondani, pár jót esetleg pár rosszat?


Röviden hirtelen csak ezek jöttek az eszembe...

2011. márc. 30. 16:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Értem, köszönöm szépen első.


Lenne még kérdésem ha nem gond.


Párperce olvastam a SZTE. oldalán, hogy a képzés németül folyik mert nagyon sok a külföldi.


Mit értsek ez alatt? Lényegében lehet hogy magyarul is van képzés, csak erre is lehet jelentkezni pluszba? Persze nem baj mert beszélek németül, csak érdekelne.


Mit kéne még tudnom ezekről a dolgokról?


Lenne még pár kérdésem.


Én 2012 júniusában fejezem be a középiskolát. Akkor még nekem elég emelt szintű biológiát tennem, plusz egy közép szintű fizikát/kémiát?


Lenne még egy kis kérdésem.


Sebész szeretnék lenni, de szeretnék mellette még egy szakosodást meg tanulni, hogy erre is van-e lehetőség?


Igazából gyerek orvos és sebész szeretnék lenni, de nem tudok dönteni a kettő között... Melyiket javasoljátok jobban, mit tudnátok róla mondani, pár jót esetleg pár rosszat?


Röviden hirtelen csak ezek jöttek az eszembe...


Az SZTE-n természetesen a magyar képzés MELLETT van angol és német képzés is.



"Én 2012 júniusában fejezem be a középiskolát. Akkor még nekem elég emelt szintű biológiát tennem, plusz egy közép szintű fizikát/kémiát?"

Ezt a sulidban érdeklődd meg, vagy olvasgasd az OM honlapját illetve a felvit. Szerintem orvosira már 2012-ben két emelt fog kelleni.


"Sebész szeretnék lenni, de szeretnék mellette még egy szakosodást meg tanulni, hogy erre is van-e lehetőség?"

Van. Csinálsz még egy szakképzést.


"Igazából gyerek orvos és sebész szeretnék lenni, de nem tudok dönteni a kettő között... Melyiket javasoljátok jobban, mit tudnátok róla mondani, pár jót esetleg pár rosszat?"

Halálosan felesleges ennyire előre tervezni. Addig még kb. 10-szer meg fog változni a véleményed. Nem látsz bele semelyik szakágba, és majd csak egyetemen, negyedik-hatodik évben próbálod ki mindet, hogy melyik milyen.

Egyébként is hatodévben kell eldönteni, hogy milyen szakosodásra szeretnél jelentkezni, szóval egyelőre felesleges rajta agyalni.

2011. márc. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocs, véletlen az elejére bemásoltam a hozzászólásod.
2011. márc. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Én 2012 júniusában fejezem be a középiskolát. Akkor még nekem elég emelt szintű biológiát tennem, plusz egy közép szintű fizikát/kémiát?"

Igen, akkor még elég, de csak akkor, ha abban az évben jelentkezel is. Szóval ha valamilyen oknál fogva 1 évvel később jelentkeznél, akkor már kelleni fog két emelt is, hiába érettségiztél korábban.

2011. márc. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem nagyon szépen köszönöm... Lesz még egy kérdésem amit nem teljesen értek. Mindjárt leírom.
2011. márc. 31. 07:47
 7/8 A kérdező kommentje:

Általános Orvostudományi Karra jelentkeznék akkor lényegében milyen munkát kaphatnák a későbbiekben?


Ami még fontos, persze nem igazán anyagiak véget mennék, de érdekel a dolgok.


Mennyit keres egy rezidens?


Egy átlag orvos átlag fizetése mennyi lehet?


Azért kérdezem meg, mert tegnap néztem a hírtévét és pont a rezidensekről volt szó. Lényegében arról beszéltek hogy a magyar orvosok mért mennek ki külföldre"?" Hogy nagyon keveset keresnek itthon. stb...


Azt elszeretném mondani, hogy én nem megyek ki külföldre dolgozni. Itthon szeretnék tanulni és itthon is akarok majd dolgozni!


Van valakinek véleménye ezzel kapcsolatban meghallgatom.


Meg még annyi, hogy egy kicsit az utolsó két évben előre kell gondolkodni, mivel hát ez a két év számít...

2011. márc. 31. 08:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Szakvizsga nélkül semmilyen munkát gyakorlatilag. Vagyis elmehetnél kb gyógyszerügynöknek...

Ahhoz, hogy önállóan dolgozhass, kell legalább egy szakvizsga. Anélkül szart sem ér az egész.

Ha megvan a szakvizsgád, akkor meg nyilván orvosként dolgozhatsz:DDD



A kereset pedig tényleg szánalmasan alacsony. Rezidensként kb. 90 ezer forint (nettó).

Az orvosok közalkalmazottak, tehát a közalkalmazotti bértábla szerint kapják a fizetést.

Nézegesd (ha nem tudod értelmezni, kérd meg a szüleid, hogy segítsenek).

2011. márc. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!