Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szükséges az alapkézést...

Szükséges az alapkézést elsőnek elvégeznem, vagy mehetek rögtön felsőfokú szakképzésre?

Figyelt kérdés

Nem tudtam jobban feltenni a kérdést. :S

Leírom konkrétan, a Pécsi Tudományegyetem Illyés Gyula karára szeretném beadni a jelentkezésemet, nézegettem a szakokat, és ott a turizmus-vendéglátás szak érdekel, viszont ott van hogy, Alapképzési szakok (BA) ott is van vendéglátás-turizmus, és Felsőfokú szakképzések (FSZ)ott is van ugyanez a szak, konkrétan itt az érdekelne, hogy nekem szükséges-e elvégeznem elötte az alapképzést, vagy választhatom rögtön a felsőfokú szakképzést is??

Mint például (gyenge példa), de elöszőr kötelező elvégezni az általánost, hogy középiskolába járjak.

Itt is van olyan hogy elöbb az alap képzés, és csak utána mehetek át erre a felsőfokúra, vagy megjelölhetem elsőnek a felsőfokút???

Előre is köszönöm.


2011. okt. 26. 08:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hehe... :) Ez nagyon jó kérdés. Az ilyen FSZ-ek csak viccből vannak, hogy valaki megcsinálhasson valami alapképzéshez hasonlót, ha éppen nem jutott be. Vagyis az FSZ sokkal komolytalanabb, bármilyen két érettségivel be lehet kerülne, és a ponthatár sem nagyon emelkedik 300 fölé. Csupán arra jó, hogy ha később felvesznek az alapképzésre, akkor néhány FSZ-en elvégzett tárgyat beszámítanak neked az alapképzésben.
2011. okt. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem érdemes FSZ-re menni?? Azzal milyen végzettséghez juthatsz??
2011. okt. 26. 08:13
 3/11 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy mlyen végzettséghez juthaszt?
2011. okt. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ha elvégzed mit kapsz érte??

A diplomát megkapok???

Igazáából nekem sok kedvem nincs főiskolára, egyetemre menni, szüleim mondják, és így választottam ki, egy nekem viszonylag tetszőt, és ez csak 2 éves lenne, azért vagyok így belezúgva :S

De most ha csak egy sima papírt kapnék érte, hogy elvégeztem okés, akkor meg nincs értelme nekiállni.

2011. okt. 26. 08:20
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát, pedig nagyjából ennyit ér. Ha egyetemre mész, akkor gondolom felnőtt vagy. Ha meg felnőtt vagy, nem a szüleidnek kellene megmondani, hogy hol pazarold el a drága fiatal éveidet. Próbálj meg valami ésszerű alternatívát felhozni az egyetem ellene, ha nem szeretnék, hogy évek múltán az orruk alá dörgöld, hogy ezzel több éves munka árán megszerzett, használhatatlan diplomával nem tudsz elhelyezkedni (és most akár az alapképzésre is ugyanúgy gondolhatok, mert az sem ér sokat).
2011. okt. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szakra szeretnék menni, vendéglátós mindenképpen.

De most ha erre a 2 éves egyetemre elmennék, akkor meglenne a szakmám is és a diplomám is, nemde???

2011. okt. 26. 08:24
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem!

Az egyetemen a 2 éves "Felsőfokú szakképzés" címen futó szakok nem adnak diplomát, lényegében egy szakmát vagy valami ahhoz hasonlót adnak. Ha diplomát szeretnél akkor BA-ra vagy BSC-re jelentkezz! Ezek mind minimum 3 évesek!

2011. okt. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

DRÁGA:!!!!

A FSZ nem egyetem és nem főiskola OKJ-s képzés szakmát és nem diplomát ad!!!!!


Ha nem akarsz sem egyetemre, sem főiskolűra menni nagíon jó a FSZ. 2 év múlva lesz szakmád ha tudsz mehetsz dolgozni, ha nem és még tanulni akarsz mehetsz BA képzésre.


Ne hallgass a butaságokat összehordókra olvass és értelmezz.

Egyébként FSZ képzéseket nem csak főiskolák indítanak, de azokon a legjobb a képzés mint szakamilag mind elméletileg.

2011. okt. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy rosszul értem a kérdésedet. Mire is gondolsz tulajdonképpen? MA-ra vagy FSz-re? A kettő nem ugyanaz. Az MA-hoz meg kell lenni a BA-nak. Az FSz-hez elég egy (akármilyen) érettségi.

Itt nézd meg:

[link]

2011. okt. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az Fsz nem ad diplomát. De ha mindenképpen egy olyat szeretnél akkor ne egy egyetem által indított fsz képzésére menj,mert ott hallgatói jogviszonyod lesz és akkor államilag támogatott féléveidből megy le az a két év. Sok szakközép iskola is indít Fsz képzést ahol tanulói jogviszonyod lenne és megmaradnak az államilag támogatott féléveid. És ha ilyen helyen végzed elméletileg az okleveledbe akkor is bekel kerülni egy főiskola vagy egyetem pecsétjének mert szakközépiskola Fsz-et csak úgy egymagába nem indíthat kell egy felsőoktatási intézmény akivel szerződve van. De a lényeg ,hogy ez nem ad diplomát. Egyébként ha nagyon hivatalosak akarunk lenni akkor a Ba és Bsc se ad diplomát hanem csak oklevelet. Ha megnézitek Ba és Bsc végzettségeteket egyikre sincs ráírva a diploma szó, (legalábbis nem írhatnák rá) mindegyiken az oklevél szerepel. Ténylegesen hivatalosan diploma csak Ma és Msc fokozattól van.
2011. okt. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!