Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A diplomás szakok közül...

A diplomás szakok közül melyik iskolában, mik a "legkönnyebbek" ill. "legnehezebbek"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 13:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Úgy érted, hogy most írjuk le az ország 82 felsőoktatási intézményének szakjait, majd csoportosítsuk őket, aztán még rangsoroljuk is? 1300 Ft-os órabérért elvállalom neked.
2011. ápr. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nem,elég ha csak budapestieket írtok!
2011. ápr. 11. 13:46
 3/13 anonim ***** válasza:

hát ez nehéz kérdés... objektíven nem lehet ezt felmérni. Mindenkinek más a könnyű és a nehéz.

BME-n a Gtk-s szakokat mondják könnyűnek és az építész,gépész,villany,közlek.mérnök karokat a legnehezebbnek

2011. ápr. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%
"Büfészakok" pl. anglisztika és germanisztika a bölcsész karokon. :)
2011. ápr. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
hát én a germanisztikát nem mondanám könnyűnek,anglisztikát is tanulok,az tényleg vicc..:) de a németen szivatnak rendesen,sokkal nehezebb nyelv,pedig 6 éves korom óta tanulom..
2011. ápr. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Átlagban a bölcsészkarok szakjai a legkönnyebbek, a legnehezebbek pedig a mérnöki, természettudományi és orvosi karok szakjai.
2011. ápr. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Na, akkor ha valóban a nyelvszakok is büfé szakok, miért van az, hogy sok gépész, mérnök stb stb azért nem kapja meg a diplomáját, mert nem képes középfokon nyelvvizsgázni?


Azért ne becsüljük már le a nyelvtanulást, nyelvtudás fontosságát!


Ne jöjjön most azzal senki, hogy nyelvvizsgán szívatnak, és nem a valós tudást nézik, mert arra az a válaszom, hogy aki valóban beszéli a nyelvet, azt akárhogy akarják szívatni, nem tudják megbuktatni.

2011. ápr. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

persze igazad van, nem kell lebecsülni azt. de gondolj már bele h egy nyelvszaknál kb nyelvet tanulsz csak. ha pl kimegyek angliába 3 évre és visszajövök anglisztikán már alig kell vmit tanulnom, és ne mond h "dehnem nagyon sokat kell"

amúgy meg nyelvvizsgánál sokszor tényleg nem a tudást nézik. pl TELC-nél az első feladat (asszem) a címadás, na nekem olyanok voltak h értettem az egészet szóról szóra, de fogalmam nem volt melyik cím lehet a kettő közül (mert ugye mindegyikre kettő illik) sztem még magyarul se nagyon tudtam volna...

2011. ápr. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ma 06:15-kor írónak:


Azért az nem igaz, hogy nyelvszakon csak a nyelvet tanulod. Ez tévedés! A nyelvszakon az adott nyelv irodalmi, nyelvészeti, történelmi és kultúrális vonatkozásait tanulod idegen nyelven. De még ez a 4 terület is tovább vannak bontva....

Tehát a nyelvszak nem egy gyorstalpaló nyelvtanfolyam.

A nyelvet a nyelvtanfolyamon tanítják.



Ha valóban megérted a szöveget, és nem csak azt hiszed, hogy érted, akkor képesnek kell lenni kiválasztani a helyes címet. tudod, a focit is gólra játsszák: hiába jó valaki passzolásból, cselezésből, ha nem lő gólt, nem igazán tud focizni. Ugyanez van a nyelvtanulással, vizsgázással is.

2011. ápr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
hát én most vagyok germanisztikán másodéves,tavaly kb szinte mindent tanultam csak a németet kis arányban. töritől kezdve művtörin keresztül minden van németül. a nyelvtudás ott az alap elvárás,arra jön rá ez a sok hülyeség
2011. ápr. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!