Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz gépészmérnöki...

Mennyire nehéz gépészmérnöki diplomát szerezni? Mondjuk egy 4-es matekos számára. Mennyi szabadidő van egy átlagos nap a tanulás mellett?

Figyelt kérdés
Műszaki középiskolában vagyok 11-es , matekból 4 , fizikából 4-5 vagyok , szerintetek be merjem vállalni ezt a szakot? Sokat kell tanulni,de azért elvégezhető? Tényleg nagyon sokat számít a szorgalom? Minden ezzel a témával kapcsolatos választ várok!
2011. ápr. 13. 14:22
 1/9 A kérdező kommentje:
És miért olyan nagy a lemorzsolódás az első pár félévben? Nem tanulnak rendesen vagy nem veszik komolyan? :S Ha valaki túl van mondjuk az első 2 éven, akkor onnantól már könnyebb?
2011. ápr. 13. 15:23
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem gépészmérnöknek tanulok, de én is mérnököcske leszek. Válaszolok a kérdéseidre, szerintem nem fogok hülyeségeket mondani.

Mennyire nehéz gépészmérnöki diplomát szerezni?

Nagyon és ez nem a matek jegyedtől függ.

Mennyi szabadidő van egy átlagos nap a tanulás mellett?

Az attól függ. Én például nemsokára nekikezdek a beadandóimnak. Hajnali 4-kor fogok lefeküdni a tervek szerint. Vannak lazább napok, de általában minden napra van valami dolgot. Ettől függetlenül természetesen lesz szabadidőd, de nem annyi, mint amennyi eddig volt. Ez biztos.

szerintetek be merjem vállalni ezt a szakot?

Simán. Legalábbis ha ez akarsz lenni, ha ez a vágyad és tényleg akarod, akkor sikerülni is fog.

Sokat kell tanulni,de azért elvégezhető?

Igen.

Tényleg nagyon sokat számít a szorgalom?

Ez a legfontosabb. De ne aggódj, ha lusta is vagy. Én is az voltam, de a vágyaim felülkerekedtek. Habár a lusta énem még mindig elő-elő jön, de nekem megy.

Az utolsó kérdésedre, amit most így írva nem tudok linkelni, viszont azt válaszolnám, hogy az első félévben kiszórják azt, akik nem tanulnak. Nálunk például az első félév röhejesen könnyű volt, mégis maradt vagy 30 mintaterves. A második félévben megtörik az embert, nálunk többen bőgték el magukat suliban. Viszont könnyebb az nem lesz ezután se...

2011. ápr. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon kösz a választ :) azt meg külön h válaszoltál minden kérdésre! Ez elég biztató válasz, mert ha valamit szeretnék azért képes vagyok teljesíteni ..
2011. ápr. 13. 18:58
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
bele lehet rázódni, de nagyon kemény lesz. én ugyan vegyészmérnökin zúzom, de én matek szakos gimiből jöttem, ott is 4-5ös voltam mindig, de az első félévet alig éltem túl analízisből.
2011. ápr. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez az "alig éltem túl" ez azt jelenti,hogy naponta több órát tanultál és épphogy átmentél? :S
2011. ápr. 13. 21:36
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában ezt jelenti. Én vagyok az első válaszoló. Én 1-1 matek ZH-ra 1 hétig tanultam első félévben suli után hajnali 1-ig minden nap. Igaz, nekem van érzékem hozzá és végül ezzel 4-es lettem, de kemény volt. Viszont szerintem nem a matek lesz a legkeményebb egyetemen. Legalábbis nálunk a geodézia sokkal sza.rabb.
2011. ápr. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
húú az kemény :S de ezek szerint legalább meg is lett az erdeménye.. azt gondoltam hogyha valki nem tnaul rá akkor megbukik , de ha rendzseresen keményen készül akkor azért csak nem :\
2011. ápr. 14. 14:56
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Öcsém végzett gépészmérnökin, Gödöllőn, akkor még GATE-nak hívták. Nem volt színötös középiskolában, lassan tanult mindig is, de elvégezte a jól az egyetemet és most jó munkahelye van. Igaz, ő gépész szakközépből ment egyetemre és nagy előnyt jelentett, hogy nem ott látott életében először szakrajzot - de ez az előnyöd neked is meglesz. Szorgalom és elhivatottság kell hozzá és akkor menni fog.
2011. ápr. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően van érzéked hozzá, ha kedved, szorgalmad és kitartásod van, akkor nem lehet belőle gond.

Én anyagmérnökire fogok menni, és utána szeretném levelezőn a vegyészmérnökit elvégezni.

2011. ápr. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!