Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyar, finn szakiránnyal,...

Magyar, finn szakiránnyal, vagy szlavisztika orosszal? Tanácstalan vagyok. NAGYON! Kiegészítésben a többi.

Figyelt kérdés

Szívesen venném a véleményeteket... A problémám a következő...

Van pár napom eldönteni, hogy milyen szemináriumokra jelentkezek jövőre (+órák az órarendben 3 tantárgyból), jobban mondva nem tudom, mi legyen a harmadik angol és infó mellé...


Az egyetemet nézve két alternatíva van:

(Mindkettő ELTE bölcsészkar, ez az első...)


1. Magyar, finn szakiránnyal. A finn nyelv iránti szeretetem évek óta nem csökkenő, egyszerűen szeretem a hangzását, a felépítését, a mindent... És hozzá még a magyar... ez ilyen családi betegség, van, hogy spontán eszembe jut valami nyelvtani probléma, vagy furcsaság és elkezdek rajta filozofálni... anyum is magyarra járt egyetemre, és általában totál szeretem hallgatni azt, amiket mond... Magyar 


Csakhogy: magyar ugye alapból semmit sem ér, és azt mondják, finnre sem túl nagy a kereslet...


2. Szlavisztika, orosz szakiránnyal. A finn után a következő két kedvenc nyelvem a spanyol, és az orosz. Na most, spanyoldiplomásokkal is Dunát lehetne rekeszteni, így az kilőve... Oroszt is totál szeretem, és az orosz újra menő, Oroszország jön felfele, mindenhol azt mondják, hogy keresett nyelv. Szlavisztikára felvételizni meg ugye sima ügy lenne, nálunk kötelező a szlovák érettségi.


Csakhogy: Ha ezt választom, akkor valószínűleg egy életre fájni fog a finn és a magyar után a szívem... Finnt még fölvehetem minornak, ha beférek, de a magyar? :S


Na most, ha az első mellett döntök, akkor megyek magyar szemináriumra, jó fölkészítés... Ha a másodikat, akkor spanyolra, mert +1 nyelv mindig jól jön... És pár nap van már csak a szemináriumok listájának leadásáig...


Szerintetek?:S


[Infó meg azért van ott, mert nálunk úgy van az érettségi, hogy

1. magyar kötelező

2. szlovák kötelező

3. egy választott nyelv

4. egy választott nemnyelv: ez lehet föci, biosz, fizika, matek, társi, töri, kémia és társaik... Egyik sem igazán érdekel, csak az infó és a földrajz, földrajzra viszont sokat kéne tanulni, infót meg szintén szeretem [ ]. Rendes órán meg semmit nem tanulunk, aki infóból akar érettségizni, egyértelműen megy infó szemináriumra]


2011. ápr. 16. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem magyar-finn, svéd minorral. Ha beszélsz németül, a dánt is könnyű lesz ráépíteni, és ne is állj meg addig, míg 3 északi nyelvet nem beszélsz.


Az oroszt a helyedben nem tartanám megfelelő választásnak, abból végképp dunát lehet rekeszteni. Nem egy orosz kéttannyelvű gimi van mo-n, ahonnan minden évben kerülnek ki felsőfokúval rengetegen. Ami még nem diploma, de ha nulláról kezded most, 3 év BA-s képzés alatt nem fogod behozni, amellé egy ultrajó választás kell, hogy több legyél annál, aki simán jól beszél oroszul.

2011. ápr. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Igen, angolul és németül beszélek, valahol a középfok és a felsőfok között, felsőfok a cél mindkettőből.


Gondolod, hogy oroszosokból is sok van, több, mint amennyire igény van? Mert szemmel láthatóan töret fölfele Oroszország...


MA-ra 2 évre pedig tolmács-fordítóira megyek, ez biztos.. Csak hogy előtte.. :S

2011. ápr. 16. 12:24
 3/8 A kérdező kommentje:
Esetleg egy magyar-finn, és lengyel minor mellé? Mert a skandináv nyelvekhez nincs sok alapom, csak a német, viszont lengyelül alapszinten elcsevegek... Vagy orosz minor? :D
2011. ápr. 16. 12:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mivel lehet jobban elhelyezkedni, én szívem szerint a lengyel és a holland között gondolkodnék. Ha tudsz németül, az onnan könnyű.
2011. ápr. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy korábbi hozzászóló logikáját követve, miszerint ha már tudsz angolul és németül, akkor nem lesz nehéz svédül vagy hollandul tanulnod, szerintem meg ha le tudtál érettségizni szlovákból, akkor miért ne mennél oroszra? Még mindig lehet hallani, hogy szükség van jó oroszosokra - s terveidet nézve nem kicsi nyelvérzéked lehet.

Finnül meg hobbiból is megtanulhatsz, ha később fájni fog utána a szíved.

2011. ápr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi:) Igazából most úgy gondolkozok, hogy magyar-finnre megyek, és felveszek egy orosz minort mellé... De nem tudom, hogy ezt lehet-e... Mivelhogy a finn is már a magyar egy szakiránya, nem tudom, jöhet-e hozzá még egy minor is :/ De ez így jó lenne...
2011. ápr. 19. 16:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Kötelező mellé minort felvenni! Kérdés, hogy az oroszt hirdetik e minorként. Első vagyok, azért tanácsoltam svéd minort, mert az a "szokás", vagy a dán. Két barátnőm jár az eltére magyar-finnre, tőlük tudom, hogy kell a minor, és hogy mit választanak nagyrészt annak.
2011. ápr. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, _rengeteget_ segítettél! Nagyon szeretem az orosz nyelvet - és ugye a szlavisztika-orosz volt a másik opció, így az lesz.. Már ha beférek :D
2011. ápr. 19. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!