Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimi utáni szakma tanulás...

Gimi utáni szakma tanulás hogy megy?

Figyelt kérdés

Gimnáziumba jártam, leérettségiztem. Egyetemet elszúrtam, felvettek, de gyorsan rájöttem, hogy nem akarom azt a szakot amit elkezdtem. Otthagytam, újrafelvételizéshez ki kellett hagynom ezt a tanévet. Beadtam a jelentkezést egy olyan egyetemi szakra ahova tutira felvesznek, de igazából az előzőek kapcsán minden tervem összeomlott. Hazudnék ha azt mondanám, hogy tudom mit csinálok, vagy mit akarok. De a szüleim ragaszkodnak ahhoz, hogy legyen egy diplomám, mindig is ezt sulykolták belém, mivel jó tanuló voltam a tanáraimtól is mindig ezt hallottam hogy majd egyetem meg minden, szal hogy úgymond okos vagyok és sokra viszem. Nem azt mondom, el tudnék végezni egy egyetemet, csak nem igazán érdekel, nem akarok nagy karriert meg több százezres fizetést. Most diákmunkán vagyok egy áruházban és imádok ott dolgozni, és látom a kollégáimat akik állandósok, hogy szinte egyiknek sincs szakirányú végzettsége, esetleg valami szakmája, mégis van munkájuk, tehát igenis lehet boldogulni így is, diploma nélkül. Már gondolkodtam rajta, hogy lehet h inkább szakmát lenne érdemes tanulnom, nem diplomát szerezni. Nem tudom még, hogy egyetem helyett vagy majd utána de szeretnék szakmát tanulni, de az hogy megy? Hogy kell jelentkeznem, hány éves képzés. Olyanra gondolok, hogy pl szakközépiskolában egy kereskedelem, vagy vmi vendéglátóipari dolog pl pék-cukrász vagy szakács, vagy fodrász. De ezek hogy mennek? Mert ugye aki 14 évesen szakközépbe megy az tanulja a szakmát meg mellette az ilyen általános dolgokat is magyar matek töri stb, de én már leérettségiztem, akkor hogy van ez? Fizetős vagy ingyenes?

19/L


2011. ápr. 17. 21:40
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!