Mit kellene tanulnom az alábbi szempontokat figyelembe véve? Létezik egyáltalán megfelelő szakma?

Figyelt kérdés

Múlt évben érettségiztem igen jól,jelenleg szakácsnak tanulok.Nagyon szeretem ezt csinálni,de a vendéglátás nagyon hálátlan.Alkalom adtán akár napi 12-16 óra munka,nincs ünnepnap,hétvége, és a fizetés sem a legjobb éppenséggel.Tudom,hogy éttermenként változó a helyzet és jobb helyeken ez másképp van,de oda meg ugye nehéz bekerülni.

Szóval az zavar,hogy nincs elég szabadidőm emellett.Márpedig rengeteg hobbim van,és beleőrülnék,ha ezekről le kellene mondanom.Főleg olyan munkát tudnék elképzelni magamnak,ami mellett a délutánjaim szabadok.

Sokoldalú vagyok.Szenvedélyem a sport,imádom a művészeteket (rajzolok és rajzból érettségiztem),az irodalmat,az állatokat,a természetet,érdekelnek az emberek.

Egyet nem tudnék elképzelni:egy irodában ülni egész nap,mivel nagyon aktív vagyok.


Létezik olyan szakma,ami egyszerre szerethető,piacképes,meg lehet belőle élni és emellett elég szabadideje is van az embernek?


2011. ápr. 23. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha olyan kell ami mellett van szabadidőd és sok pénzed, olyan nincs. Vagy az egyik vagy a másik, Magyarorszagon. Csak azt tanácsolom ezt a 3 dolgot felejtsd el: vendeglatas, media, turizmus.
2011. ápr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezeket miért?
2011. ápr. 23. 21:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Én egy másik válaszoló vagyok, de megindoklom miért ne válaszd őket: mert nagyon telített szakmák, mostanában elég divatosak és ezekre a legnagyobb a túljelentkezés. Ráadásul nincs is szükség ennyi vendéglátással meg médiával foglalkozó emberre.

Viszont van egy barátom , aki kereskedelem és marketing szakon van, de gyakorlatilag bármilyen területre el lehet vele helyezkedni. Pl ő reklámokat szeretne csinálni. Csak annyi buktatója van, hogy ha nem sikerül megtalálnod vele az álommunkád, akkor egy irodában végzed, amit viszont írtál, hogy semmiképpen nem szeretnéd :(

2011. ápr. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ami neked megfelel, olyan nincsen. Sok szabadidő plusz pénz egyenlő itodai munka.
2011. ápr. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!