Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mehetek még így egyetemre?...

Mehetek még így egyetemre? Hogyan valósíthatnám meg az elképzeléseimet?

Figyelt kérdés

Múlt évben érettségiztem,akkor még nem igazán tudtam,hogy minek tanuljak.Elkezdtem egy két éves szakmát,amit végülis szeretek,de van nagyon sok hátulütője.


Azóta ébredtem rá,hogy gyógypedagógiára vagy testnevelés tanárnak kellett volna mennem.Ezek azok,amik igazán vonzanak.

A szakmát,amit tanulok,mindenképp szeretném véghez vinni.


A ponthatárokat és követelményeket viszont állandóan módosítják,és attól félek,hogy egy év múlva,amikor jelentkeznék egyetemre,akkor már túl kevésnek fognak számítani az elért pontjaim.

A másik gond,hogy nincs se tesiből,se bioszból érettségim,ami ugye nem ártana ezekre a szakokra.Hogyan készülhetnék fel így utólag ezekre az érettségikre??

Hogyan valósíthatnám meg ezt az egészet?

Előre is köszönöm!


2011. ápr. 26. 11:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom hogy a suli ahova járt az ember, örömmel fogadnak, ha valami kérdésed, problémád van. Tesire és bioszra is kéne tanári segítség, előbbinél vannak gyakorlati feladatok, utóbbinál pedig "projektek" vagyis fogalmazás feladat amit nem árt ha átfut a tanár is. Azonban ha kiveszed könyvtárból, vagy elkéred valakitől a tankönyveit akkor egyedül is fel lehet készülni magára az elméletre, akár emelt szinten is. Középiskolában még nem olyanokat tanítanak, amiket ne lehetne egyedül is megérteni.

Igen, sajnos nagyon ingatag ez az egész felsőoktatási rendszer, ezért jobban jársz ha inkább a nehezebbre készülsz, vagyis megpróbálod megtanulni az emelt tananyagot is. És tényleg menj be a régi sulidba és keresd meg a régi tanáraidat, tuti hogy szívesen segítenek.

2011. ápr. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!