Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakmát válasszam?...

Melyik szakmát válasszam? Leírom az elképzeléseimet

Figyelt kérdés

valamilyen OKJ-s képzése gondoltam.


ilyen vagyok:

-alkotó tevékenységet szeretek végezni (tehát valami -olyanra gondoltam, amit a saját kezemmel készítek. de nem rajzolás, festés. van ezekhez is kézügyességem, de nem kifejezetten szeretek pl. rajzolni.)

-van szépérzékem

-türelmes vagyok

-precíz vagyok

-visszahúzódó vagyok, ezért nem lennék jó vezető

-nő vagyok


hát kb. ennyi jut most eszembe

fontos lenne még, hogy az adott szakmával el tudjak helyezkedni, tehát legyen rá igény. akár egy jó vállalkozást be tudjak indítani. és azért keresni is lehessen vele.

amin gondolkozom konkrétan az az ötvös, de nem vagyok benne biztos, hogy jól döntenék. még írhattok ha hasonló dolog eszetekbe jut.


előre is köszönöm


2010. jan. 15. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Szakács, Cukrász?
2010. jan. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ha pl. vállalkozásban gondolkodom, akkor szerintem nehéz dió. egyrészt sokan vannak. másrészt ételekkel nehéz kalkulálni, mert ha túl sok van belőle, megromlik. ezért ilyesmiben nem gondolkodom. szintúgy a virágkötő. tetszene, de hasonló probléma van itt is.


gondoltam még varrónőre, de az 100%, hogy nem keresett. olyan olcsón lehet már ruhát kapni, pl. tescoban.

2010. jan. 15. 09:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Pl, garfikus, bőrdíszműves, az ötvös is nagyon szép szakma
2010. jan. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem nehéz.

Azzal mi a gond, hogy ha az étel megromlik?

Arra azért számíts, hogy minden üzletágban van veszteség. Amíg magasabb a bevétel, mint a veszteség és a kiadás, addig ezzel nincs semmi probléma.

Én nem mondanám azt, hogy telített. A gasztronómiában van fantázia, szóval ha valami újat alkotsz, akkor nagy gondod nem lesz.

Hiába van sok étterem, vagy gasztronómiai vállalkozás, de ha te jól csinálod, akkor sikeres leszel. Természetesen ennek is megvan az útja. Előbb a tapasztalat szerzés, pl. a világot járva, utána majd lehet vállalkozást nyitni.

Ez nem úgy működik, hogy te elvégzel egy sulit, és utána nyitsz egy vállalkozást. Miből? Meg hogyan? Tapasztalatok nélkül még jó, hogy nem lesz sikeres.

2010. jan. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehetsz:


*kozmetikus, sminkes és műkörmös. (akár mind3 egyben :)) jól lehet vele keresni, persze előtte reklámozni kell magad. Jó szakma, jól jöhet a kézügyesség (smink, körmök) a türelem és a precizitás (arctisztítás).


*A fodrász is jól keres bár annak káros vegyi anyagokat kell szívnia, könnyebb elrontani a hajat, az nem visszacsinálható :)


*porcelánfestés vagy ilyesmi kerámiás dolgok.. semmit nem keres, sokat ül, de gyönyörű munkát születnek idővel.


*grafikus, illusztrátor. Ezek egész jó pénzeket kapnak, persze sokféle munka van. Itt nagyon fontos a megfelelő számítógépes programok ismerete és használata, óriási nagy kreativitás.


*festőmestert meg ilyesmit meg sem említek, azzal nem lehet megélni, csak hobbinak jó, de annak is drága (festékek, ecsetek, vászon, karton, tábla, állvány, keret..).


Egy szuszra ennyi :) képzeld el magad az említett szakmákban, majd kialakul mi is szeretnél lenni :)

2010. jan. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!