Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichologus szeretnék lenni....

Pszichologus szeretnék lenni. Milyen pszichologusok vannak (pl. gyerek, stb.) és hova kéne mennem tanulni mit kéne hozzá elvégezni?

Figyelt kérdés
2008. febr. 14. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
pl ELTE. Min. egyetemi végzettség szükséges. De meg is nézheted a továbbtanulási könyvet abban benne vannak a sulik biztosan.
2008. febr. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
ELTE, SZTE... szerintem ezek a legjobbak. De vigyázz vele! Mert nagyon kevés embert vesznek fel, magas pontszám kell hozzá! Két éve Pesten például tizenvalahány embert vettek fel valahányszázból... szóvla hajrá a humán tantárgyakból! A pszochológus szakokra pedig keress rá keresőbe! Szerintem vannak hasznos oldalak. Vagy olvass pszichológiával kapcsolatos könyveket! :)
2008. febr. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológiát tanulhatsz:

- Elte

- Debreceni Egyetem

- Károli Gáspár Református Egyetem, Budapest

- Pázmány Péter Katolikus Egyetem

- Pécsi Tudományegyetem

- Szegedi Tudományegyetem


Az alapszak (BA) elvégzése után még két év mesterszak (MA) elvégzését követően kapod meg a pszichológus titulust.

2008. márc. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

A pszichológiának sok ága van. Van alkalmazott pszichológia, és van az akadémiai, ami a kutatókat jelenti. Az alkalmazotton belül vannak az un. segítő foglalkozásúak (nevelési tanácsadó, iskolapszichológus, életvezetési tanácsadó, pszichoterapeuta) vannak munkahelyi dolgokkal foglalkozó pszichológusok (humán erőforrás menedzsment, szervezetpszichológusok) vannak közlekedéspszichológusok, . Pszichológus akkor lehetsz, ha 5 éves pszichológus képzést elvégzed, de pl. gyerekpszichológus akkor lehetsz, ha szakpszichológus képzést végzel, klinikai gyermek szakpszichológus képzést. Azt tanácsolom, hogy olvass el ezzel kapcsolatban egy könyvet: [link]


A pszichológia szakokról itt olvashatsz egy cikket: [link]

2009. márc. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!