Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a levelező tagozat...

Milyen a levelező tagozat egyetemen, mennyiben más mint a nappali?

Figyelt kérdés
Anyagi okokból át szeretnék átmenni levelezőre, de nem tudom az milyen. Aki levelezős egy kis infóval megdobhatna, hogy miként néz ki ott az oktatás. Illetve, hogy a már elvégzett tárgyaimat beszámítják-e?
2009. márc. 9. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

általában hétvégén, pénteken, szombaton folyik a tanítás. Egész nap. ( Bár Pécsett ttk-n úgy olvastam, hogy van valamikor egy-két intenzív hét, akkor adják le. )

Ebből fakadóan harmadannyi idő van mint nappalin a tanításra.

Egész nap ugyanaz a tárgy van általában.

A pécsi eset miatt írom, hogy általában, gondolom máshol is van olyan, ahova én járok, ott nem. :)

Nem tudom, mire vagy kíváncsi még, kérdezz konrét dolgot.

Vizsgák ugyanúgy vannak. Van ahol kérnek igazolást, ha nem tudsz megjelenni,- ami sztem hülyeség, mert dolgozhatsz, gyereked lehet- nálunk nem. Úgy értem, máshol nem.

Nem tudom mire vagy kíváncsi pontosan. Kérdezz konkrétan most már, ha tudsz :)

2009. márc. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

jaam, és igen beleszámítják. ugyanonnan folytathatod, ahol most tartasz.

Nem kell újra felvételizned, hanem csak egy kérelmet kell beadnod, tehát elfogadtatni sem kell semmit, a saját tárgyaikat különben is minek??nem logikus...

2009. márc. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
90%

Nos, nem ismerem az anyagi helyzeted, és az életedbe se látok bele.

DE

Attól, hogy valaki nappali tagozatos, még nagyon jól meg tud élni (ha ügyesen csinálja).

Először is csak azokra az órákra menj be, amikre és amikor kötelező.

Minél kevesebb van ilyen, annál több időd van, így már majdnem olyan is, mintha levelezőn volnál.

Mert gondolom azért mennél levelezőre, mert így lenne lehetőséged dolgozni...

Olyat is tehetsz, hogy beszélsz azokkal a tanárokkal, akiknél kötelező bejárni. Megmondod nekik, hogy mi a helyzet, miért is volna szükséges, hogy ne kelljen bejárnod az órájára, hanem csak a vizsgákra, Zh-kra vagy ahol kiselőadást kell tartani akkor arra is...

Én már voltam így, hogy nem tudtam bejárni egy tanár órájára, és megmondtam neki. A tanár megértette, és csak vagy 2-3szor voltam azon az órán, amikor a kiselőadást kellett tartanom és a Zh-n.

És persze nem árt egy valaki, aki mindíg leadja majd a jegyzeteket, meg értesít mindenről, pl Zh időpontról, meg ilyenekről...

Azért is jobb, ha nappalin vagy, mert így igényelhetsz pl szoctámot, meg Bursát, és még többféle pályázatokban is résztvehetsz.

De mégegyszer mondom, nem látok bele az életedbe, dönts, ahogy jobbnak látod! :)

Amúgy nem vészes a leveleő sem. Anmnyi van benne, hogy a péntek meg szombati napok, mikor tanítás van, akkor egész nap tart a tanítás.

Amúgy melyik iskoláról van szó?

Sok szerencsét! :)

-iamgyuszy-

2009. márc. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!