Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségeim vannak az...

Milyen lehetőségeim vannak az egyetemen kívül érettségi után?

Figyelt kérdés
17 éves srác vagyok, de nagyon utálom már a tanulást... Kb fél napot kell vergődnöm hozzá hogy el tudjak kezdeni tanulni, és akkor is tudok max 10 percet koncentrálni. Nem hiszem, hogy az egyetemet nekem találták ki, attól független, hogy jók a jegyeim a gimiben (kb olyan 4.5 az átlagom), mert nem nagyon érdekel semelyik tantárgy se, csak magoltam végig, de nem tudom hogy érettségi után mihez kezdjek, mert eddig ugye tanultam és itthon voltam, de ezután mi lesz? Nem tudok magammal mit kezdeni és már nagyon elegem van... Néha azt érzem már jobb lenne nem is létezni, csak haggyanak már a hülye tanulással meg dolgozással meg karrierrel.
2011. máj. 7. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Hajjaj... amikor csak a kérdést láttam, rögtön az ugrott be, hogy menj OKJ-ra vagy tanulj szakmát, de így, hogy elolvastam, amit kiírtál... Bár nem reménytelen :) Én halasztottam egy évet egyetem előtt, hogy összeszedjem magam és kitaláljam mit is akarok kezdeni magammal. Amúgy tudom, hogy orvos szeretnék lenni, de a nyelvtudásomat is fejleszteni szeretném előtte. Te is kimehetnél külföldre dolgozni mondjuk 1 évet. Kapnál egy király nyelvtudást és talán még kedvet is kapsz utána a tanuláshoz, ha nem is egyetemhez, de szakmához igen.
2011. máj. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Angol az egyetlen amivel jól állok, van egy felsőfokú nyelvvizsgám.
2011. máj. 7. 16:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyj majd ki egy évet érettségi után! Lehet, addigra kitalálod mit is akarsz, és rádásul kipihened magad. Én például kényszerpihenőn vagyok, mert tavaly nem vettek fel orvosira, így kihagytam egy évet. Dolgoztam, tanultam hogy újraérettségizzek és szétbuliztam az agyam... összességében nekem nagyon jót tett ez az 1 év, teljesen kipihentem magam és a tanuláshoz is megjött a kedvem!:)

Szerintem próbáld ki, pihenj egy kicsit!:)

2011. máj. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!