Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elcsesztem az érettségit. Van...

Elcsesztem az érettségit. Van így egyáltalán értelme orvosira menni?

Figyelt kérdés
Na hosszú story, de azért leírom. Mindenképpen halasztok most egy évet, és jövőre érettségizek le bioszból és kémiából. Most nem is jelentkeztem sehová. De! A mostani érettségit nagyon elrontottam. És nem azzal van a probléma, hogy akkor majd rágyúrok a bioszra meg a kémiára, hanem azzal, hogy ha már egy érettségit sem tudok megcsinálni, mit akarok orvosin? Mit gondoltok?
2011. máj. 8. 10:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Jogos. De egy év alatt sokat formálódik az ember. Ha nem a szorgalmaddal volt most a gond, akkor nincs minden veszve.
2011. máj. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Eddig ment a biosz meg a kémia? Miért cseszted el, vizsga drukk? Nem erre készültél, rosszul tanultál? Nem mindegy. Szerintem annak, hogy valaki elrontja az érettségijét, alapjáraton nincs semmi köze ahhoz, hogy mennyire okos például, vagy hogy hogyan teljesít. Miért nem sikerült ez szerinted?
2011. máj. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem van egy évfolyamtársam, akit az első év után kicsaptak (a műszaki egyetemről), újra felvételizett, és most már rendesen tanul, megjött az esze. Úgyhogy szerintem van értelme. Esetleg érdemes lenne valamit "gyakorlásképp" csinálni ebben az egy éveben, pl. valamit dolgozni napi 8 órában és közben nyelvet tanulni.
2011. máj. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha sikerül a felvételid, az azt jelenti, hogy elég jó vagy a szakra.
2011. máj. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor ne menj el szóbelizni, akkor törlöd az egész érettségid, és októberben újra próbálkozhatsz, és nem kell szintet emelned. Bár pl szerintem magyarból nem éri meg, mert ugye a saját tanárodnak elég nagy beleszólása van, matekból meg nem tudom, lehet-e ilyet, mert ott ugye csak írásbeli van... de angolból/németből meg töriből szerintem érdemes lehet. Főleg ha ezeket rontottad el.
2011. máj. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Most végeztél a középsulival?

Mindenféleképpen menj el érettségizni biológiából és kémiából, meg a maradékból is, ne ezen múljon a bizonyítványod.

Másrészt az a legfontosabb, hogy szokd a vizsgahelyzetet.

Legtöbbször nem az ember tudásával van a baj, hanem a helyzettel, mert ilyen helyzetbe még soha nem került, emiatt izgul, és elrontja.

Velem is ez volt, az emelt törim volt a legelső vizsgahelyzetem, és borzalmas volt, alul teljesítettem. Majd elmentem októberben újra, addigra kielemeztem minden percet, hogy mit rontottam el, mit csinálhattam volna jobban, és októberben már sokkal jobban ment.

Szóval szokni kell ezt is. Úgyhogy menj el...

2011. máj. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség. Azért, mert egyszer vmit elrontasz, nem kell rögtön kétségbeesni. Majd tanulsz rendesen, és megírod jóra a kémiát és a bioszt. Senki nem fogja kérdezni, hogy milyen lett a matekod vagy a magyarod, ha a pontjaid meglesznek.

Egyébként is sokat változik az ember. Én mindig baromi lusta voltam, de azért orvosin csak leülök tanulni én is:D

2011. máj. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Bioszból és kémiából most egyáltalán nem érettségiztem, mert tudtam, hogy jobb, ha egy évet halasztok. Más terveim lettek erre az évre, mint nyelvtanulás,munka stb. Viszont, amit nagyon elrontottam az a német és a matek. Nevetséges eredmény mindkettőből. Annyi szerencsém van, hogy angolból van egy jobb érettségim, mint németből, de utóbbiból azért mentem, hogy hátha jobb lesz, mint az angol. Na most duplázni semmiképpen nem szeretnék, legalábbis nem akartam arra építeni, jobb volt az a tudat, hogy ha kicsit elrontom az emelt bioszt még van esélyem. A matek miatt viszont minden reményem leszállt. A magyart meg a törit még nem tudom, az talán nem lett olyan rossz. Nem a szorgalommal volt gond, mindent beleadtam, de hát pont emiatt gondolom, hogy ha 100 %-ot teljesítek akkor sem jön úgy össze a dolog és orvosin még jobban kell majd,
2011. máj. 8. 15:55
 9/12 anonim ***** válasza:
Az orvosin nem igazán kell a matek. Nem árt némi logikus gondolkodás, de a nehezebb évek nagy része magolás.
2011. máj. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ettől még nyugodtan jelentkezz az orvosira. Más egyetemen meg ott is ugyanúgy fennáll a dolog, hogy néha valami nem sikerül. De akkor mi van? Újra próbálod, ennyi. Ha tényleg ez az, amit akarsz, ne add fel.
2011. máj. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!