Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Költségtérítésesről államira?

Költségtérítésesről államira?

Figyelt kérdés
Nagyon úgy tűnik, hogy csak költségtérítéses szakra fogok bejutni. :( Ha tudnám, hogy van esélyem, hogy átvesznek egy idő után államilag finanszírozottra belevágnék, de 8 félévet biztos nem tudok kifizetni. Persze tanulni fogok, és mindent megteszek, csak szeretném tudni, hogy érdemes-e egyáltalán belevágnom, vagy teljesen felesleges?
2011. máj. 10. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem most ajánlották fel,hogy költséges levelezőről átvesznek államilag támogatott nappalira ha szeretném (jó az átlagom)

(nem fogadom el,cég fizeti,nekem csak levelező jó)


ha jó az átlagod,akkor kéheted.2 félévet kell kihuznod,akkor kiperegnek sokan,utána át tudnak venni

2011. máj. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hú ez nagyon jó hír! Tehát ha szorgalmas vagyok, tanulok és jó az átlagom akkor van rá esélyem?! Gondolom Egyeteme is válogatja a szabályokat. Megkérdezhetem, hogy te hova jársz?
2011. máj. 10. 15:55
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon egyetem függő.

Én ugyanígy voltam mint te ezért nem is jelöltem be költségtérítésest. Van rá esély de kitudja mennyi így nem mertem kockáztatni!

2011. máj. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg lehetséges, ám ez az egész közelebb áll a mítoszhoz, mint a valósághoz. Mivel tanulhatsz te akármilyen jól, ha nem kerül át senki abban a félévben fizetősre államiról, akkor téged se vesznek át fizetősről államira. Ha csak 3-an esnek ki, akkor a 3 legjobb ktg. térítésest veszik át. Szóval nem elég a jó tanulás, szerencse is kell.
2011. máj. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én még arra gondolta, hogy elkezdem és csinálok egy kiegészítő érettségit jövőre és újra megcélzom az állami helyet. Így meg lesz az első évem is, amit beszámítanak. Muszáj lenne elkezdenem még az idén, de sajnos sok a "ha". :(
2011. máj. 10. 16:04
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok


ME


de van DE-es volt osztálytársam aki költségesről került át államira 2.félév után jó átlaggal


mire jelentkezel?

2011. máj. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Semmelweis Egyetem és szülésznő vagy mentőtiszt.
2011. máj. 10. 16:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, van ilyen, én BME villanykaron kerültem át fizetősről államira.
2011. jún. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!