Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » PTE ÁJK JOGÁSZ szakán, költség...

PTE ÁJK JOGÁSZ szakán, költségtérítésesről át lehet kerülni államira, mik az esélyek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 29. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha azt nézzük,hogy általában milyen arányban vesznek fel államilag támogatott és költségtérítéses hallgatókat,akkor azt kell mondanom,nagyon is lehetséges.Én oda jelentkeztem idén,szóval csak statisztikázni tudok.Ugye olyan 60 főt vesznek fel államira+300 költségeset.Nagyon sokan kiesnek így.Mivel 200 ponttal bárki bekerülhet,azok is,akik nem odavalók,így nagyon nagy a szórás,ahogy hallottam.

Persze a legjobbak között kell lenned,ami egyáltalán nem könnyű,hiszen rengetegen hajtanak az átsorolásra.De nem lehetetlen.Én mindent beleadtam az érettségimbe,az összes energiámat,mégis a vizsgáztatóim nem voltak épp a legjobb hangulatban emelt szinten,a 84%-os törimet levitték 71re.Hiába írtam tök jó magyart és van meg 80 pluszpontom,csak 406 pontom van.Reménykedek persze,de ha csak a költséges jön össze,az sem a világvége,elmegyek dolgozni stb..Mindent meglehet oldani,a kérdés mennyire akarod.

2011. jún. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és ha költségesre vesznek fel,hogy fogod fizetni?albérlet?
2011. jún. 30. 00:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát nálunk egy különleges helyzet van,szóval apum fogja kifizetni,ő ezt elvállalta.Koleszos leszek biztosan,plusz 4 órában szeretnék dolgozni hétköznap,csütörtökön-pénteken Pécsen maradok,akkor egész munkaidőben.
2011. jún. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
költségtérítésesre kevesebb pontszámú emberek jelentkeznek?akkor 280ponttal be lehet kerülni JÖVÖRE IS?akárhányan jelentkeznek?
2011. jún. 30. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!