Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot válasszak a...

Milyen szakot válasszak a Rendőrtiszti Főiskolán?

Figyelt kérdés
Ti milyen szakot javasolnátok, amihez azért nem szükséges 400-430-nyí pont? A felvételinél mire figyeljek oda? A pszichológiai vizsgálatra hogyan lehetne felkészülnöm? Esetleg tudna nekem olyasvalaki tanácsot adni aki oda jár/járt? Egyébként még van egy évem a gimnáziumban...és a rendőrtisztire szeretnék mindenféleképpen jelentkezni!
2011. máj. 13. 14:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A pszichológiai vizsgálatnál nagyon észnél kell lenni, nagyon nem fogsz tudni felkészülni, haverom oda jelentkezett és mondta hogy a pszichológiai vizsgán elég sok beugratós kérdést tettek fel, ilyenkor legjobb ha valamennyire tájékozódsz a szabályszerűségekkel hogy mi hogyan stb... Én egészség ügyi okok miatt nem mehettem oda így a pszichológiára már el sem jutottam .
2011. máj. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én voltam régebben a Zrínyin felvételizni, gondolom a pszichológiai vizsgálat elég hasonló lehet. Szerintem az a csávó direkt arra ment, hogy felidegesítsen. Folyamatosan kijavította amiket mondtam, stb. Meg hát persze kérdezgetett hogy miért akarok ide jönni, ilyesmik. Amúgy nem kell parázni tőle, nem nagyon hiszem hogy ezen bárki is megbukna, sokkal inkább a fizikai felvételire kellene készülnöd.

De a rendőrtisztire való jelentkezés előtt vedd figyelembe, hogy a rendőröknek mostanában nem túl jó. Minimálbér közeli fizetés, korkedvezményes nyugdíj megvonása, egyre nagyobb arányú cigánybűnözés, stb. Cserébe rendszeresen fizikai felmérések amiken teljesíteni kell, és igazán magas beosztásba csak a csókosok kerülhetnek. Azért jól fontold meg..

2011. jún. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előttem hozzászóló!


Aki Rendőrtiszti Főiskolát végez, közel nem minimálbér közelébe keres. 180.000 ft kb. egy kezdő tiszt, hadnagy keresete, ami az évek során növekedhet, egészen akár kb. 300.000-ig. Aztán ha alezredes fölé is akarsz nézni, akkor jogi egyetem is kell, amivel már szépen kereshetsz nagyon.


Tévedsz abban is hogy kemények a rendszeres felmérések a Rendőrségnél. Van sok, de az állománybelieknek már nem olyan nehéz mint a felvételizőknek, teljesíthetőek.


Az egyik legmegbízhatóbb munka a világon, ha egyszer már az állomány tagja vagy, nehéz szinte lehetetlen kikerülnöd onnan, ha csak nem csinálsz valami súlyosat.


Ezenfelül a korkedvezményes nyugdíj sem lesz teljesen megvonva, max. növelni fogják.


Úgyhogy ezúton megkérnélek, ha lövésed sincs a dolgokhoz, csak TV-t nézel, akkor légyszíves ne szólj hozzá olyanhoz, amihez nem értesz.

2011. jún. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok!


A kérdező kérdésére válaszolva, szeretnék segíteni, én idén felvételizek, sikeres fizikain, orvosin, pszichológiain vagyok túl!


A ponthatárok kb. 370-412 között vannak. A legkeresettebb szak a bűnügyi nyomozó 412 pont (tavaly). Ha 400 pont alattit akarsz, akkor javaslom a közrend, közelekedéndészetet, ami várhatóan 400 körül lesz, valamint ha rendőrséghez szeretnél kerülni, akkor gazdaságvédelem, határrendész...minden jó a pénzügy, és a katasztrófavédelem kivételével, azok nem rendőrök! Én határrendészt nem jelöltem, félek tőle hogy ha azok végeznék eltudnék e úszkálni a rendőrségen belül más szakirány fele, hiszen a határon nem dolgoznék! De lényegében mindegy, csak fősulid legyen meg és rendőr szak legyen, akkor utána elméletileg úszhatsz min. t hal a vízben.


1. Készülj a fizikaira rendesen. Nem lehetetlen, de az nem elég hogy rendszeresen spórtolsz, ha nem készülsz fel rá tudatosan, ki fogsz bukni. Haverom NB2-be focizik, kibukott fizikain. A követelményeket a www.rtf.hu-n megtalálod!


2. Orvosi, pszichológiaira nem tudsz készülni. Az egész egy nagy lutri vagy átmész vagy nem! 70% kb ha egészséges vagy, h át mész-e.


Pszichológia : IQ-teszt(raven)

figyelem teszt (itt sokan esnek ki!)

fogalmazásírás magadról kb. fél oldal

480 kérdéses teszt

elbeszélgetés

Orvosi:

leletet viszel az urulógustól, valamint a tüdőszűrésről

hallás, látás, vér, ultrahang, magasság, súly, fog, test, stb... ha van műtéted, akkor arról vigyél igazolást, h terhelhető vagy!!



Remélem kimerítő voltam, kérdezz csak!

2011. jún. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig az előző! :D


Ha nagyon akarod, sikerülni fog, ez fontos!:)

Ha érdekel az én jelentkezésem, akkor: bünyügy

közrendvédelem

közlekedésrendészet

pénzügynyomozó

gazdaságvédelem


Azért jelöltem így leegyszerüsítve, mert a bűnügy a nyomozó ugyebár, közrendes akit az utcán látsz kb-csak tisztbe, a közlekedésrenészet meg helyszínelő stb.. tehát ezek a tipikus rendőri munkák!

2011. jún. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves előző!


Nem mondanám, hogy csak TV-ből tájékozódom, mivel van rendőr a családban.


A 180.000-es fizetés adózás előtti, ahogy a 300.000 körüli is. Javaslom tisztázd a nettó és bruttó bér közötti különbséget.


Megbízható munkának megbízható ugyan, csak amikor a kormány kimond egy olyat, hogy az utolsó suhan skinhead szava többet ér mint a rendőré, akkor az elég megalázó.


Hogy milyen nehéz kikerülni.. ahogy az erkölcsidbe bekerül valami repülsz. Ezt nem mondanám olyan nehéznek, hogy már szinte lehetetlen, persze nyilván ez embertől függ, és szerintem elvárható, hogy egy rendőrnek üres legyen az erkölcsije.


A korkedvezményes nyugdíjat meg már meglátjuk. Remélem én is, hogy nem fogják megvonni, pláne nem visszamenőlegesen.


Egyébként szép választ adtál.

2011. jún. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves előző!


Nálunk is van rendőr a családban, nem is egy. :) A 180 amit kézhez kapsz, de mondjuk sokmindentől függ persze, tegyük fel h 160-tól 200-ig. Amúgy meg szerintem egy RTF-t végezni szép dolog, az ember 400x pontért nem a fizetésért jelentkezik ide elsősorban. Amúgy igen igazad van, rendőrnek lenni még mindig nálunk a legszarabb!

2011. jún. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


A visszamenőleges nyugdíjat meg csak haggyuk, mert felidegesít rendesen. Ilyen egy mocsadék kormányt a világ nem látott még egyet, mi ez hogy megadott jogokat vonunk el? A rendőrökkel megcsinálják simán, mert nekik nincs joguk a lázadásra, de remélem minden kormánypárti rendőrellenes tudja hogy a rendőrök után ők jönnek!!!


A 90-es években még nagy reklám volt, h korkedvezményes nyugdíj, mint megadott jog! A rendőrök x%-a ez miatt ment rendőrnek! Akkor most hogy is van ez?! Mi ez ha nem hazugság?


Egyébként meg, ne is haragudjon senki, de megint csak a magyar ember a buta! 2/3-t adni egy kormánynak szégyen, és akkor most azok duzzognak, akik nem mentek el szavazni! Eddig is mindig kiakartak baszni a rendőrökkel, mert a drága magyar nép erre vevő, de eddig legalább volt ellenzék. Kellett ez nektek, tiszta szívemből remélem, hogy azok fogják a legnagyobbat szívni, akik a fideszre szavaztak.

2011. jún. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Visszamenőlegesen elvenni a nyugdíjat olyan szinten ütközik minden létező hazai és európai alapjogokba ahogy csak van. Ha ezt ma elfogadják (vagy később), akkor még én is kimegyek tüntetni..
2011. jún. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A vám-részlegről mi a véleményetek?

2011. jún. 6. 16:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!